Курси НБУ $ 40.65 € 43.48
Домашній арешт Медведчука. Українці поки не повірили в щирість влади

Віктор Медведчук перебуває під домашнім арештом.

Фото Депо.

Домашній арешт Медведчука. Українці поки не повірили в щирість влади

Український інститут Майбутнього провів онлайн-опитування українців про ставлення до домашнього арешту Медведчука та до дій влади з цього питання

Про це пише керівник Українського інституту майбутнього Вадим Денисенко для depo.ua:

«Якщо коротко: відносна більшість людей підтримує цей крок, але аж ніяк не розцінює це як боротьбу з олігархами і взагалі не вірить в судові перспективи (повний текст дослідження за лінком).

Реклама Google

На питання «Вручення підозри та домашній арешт Медведчука – це…» відповіді розподілилися так:

 • Реальною боротьбою з російськими агентами впливу вважають справу В. Медведчука 25% респондентів, частіше за інших дану відповідь надавали респонденти віком 18-27 років, при цьому респонденти зі Сходу рідше за інших обирали цю альтернативу.
 • Кожен п’ятий респондент (20%) зазначив, що справа В. Медведчука - це спроба відвернути увагу українців від реальних проблем в економіці і в боротьбі з коронавірусом.
 • 10% говорить, що це розправа з політичними опонентами.
 • 8% вважає, що це спроба перетягнути на свою сторону патріотичний електорат.
 • Лише 7% (!!!) вважає це боротьбою з олігархами.
 • 22% опитаних не мають однозначної позиції щодо заданого питання, частіше за інших дану відповідь надавали респонденти зі Сходу.

В цілому можна говорити, що головний посил Офісу Президента і колонка Зеленського «Мінус Медведчук», де він запевняв всіх нас, що у нас стало на одного олігарха менше, взагалі не заходить суспільству.

В цілому можна говорити, що головний посил Офісу Президента і колонка Зеленського «Мінус Медведчук», де він запевняв всіх нас, що у нас стало на одного олігарха менше, взагалі не заходить суспільству.

Питання «Чи відповідає обраний захід – цілодобовий домашній арешт – тяжкості підозри?» взагалі показало, що абсолютна більшість українців вважають всю цю історією імітацією боротьби.

 • 38% вважає, що повністю не відповідає і ще 29% вважає, що частково не відповідає.
 • 8% говорить, що частково відповідає і лише 3% говорить, що повністю відповідає.
 • 5% ввважає, що мали б відпустити з зали суду.

Якщо прокоментувати ці відповіді, то суспільство чітко говорить: ми не віримо в те, що ви робите.

І, нарешті, як на мене, ключове питання: «Чим, на вашу думку, закінчиться суд над Медведчуком?».

 • 40% вважає, що це буде не суд, а цирк (чим вищий вік, тим більше людей так вважає: у віковій категорії 18-27 таких 27%, 26-35 років – 33%, 36-45 років -47%, більше 46 років – 43%).
 • 15% вважає, що суд буде довгим і закінчиться виправдальним вироком.
 • 14% вважає, що суд буде довгим і закінчиться умовним терміном.
 • Лише 8% вважає, що суд буде довгим і закінчиться реальним терміном ув’язнення.

 Читайте також у нас: Маємо захищати не «крота» у керівництві держави, а інтереси України – Порошенко вимагає ТСК по «вагнерівцях»​.

В цілому, ми кожемо констатувати, що абсолютна більшість українців вважає, все, що відбувається з Медведчуком, є переважно імітацією, хоча й для частини суспільства – в цій імітації є великий плюс, пов'язаний їз боротьбою з російським впливом. Власне, імітація стає головним драйвером стабільності рейтингів Зеленського, але вона ж і веде до породження нових імітацій. Для всіх нас – це реальний виклик, бо надто довго надувати міфічні бульбашки неможливо, рано чи пізно вони лопаються.

Telegram Channel