Полісмени вже полюють на посіви маку та конопель (Відео) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.20 € 30.49
Полісмени вже полюють на посіви маку та конопель (Відео)

От зловмисники!

Фото Національної поліції.

Полісмени вже полюють на посіви маку та конопель (Відео)

Особлива увага буде сконцентрована на недопущення витоку наркосировини з об’єктів легального культивування в незаконний обіг

Щорічний комплекс заходів, які проводить Департамент боротьби з наркозлочинністю (ДБН) у співпраці з іншими підрозділами Національної поліції триватиме з 21 травня до 23 вересня 2021 року. Правоохоронці зосереджують увагу не тільки на викритті осіб, які незаконно культивують нарковмісні рослини (як маку, так і конопель), особлива увага буде сконцентрована на недопущення витоку наркосировини з об’єктів легального культивування в незаконний обіг, повідомляє Департамент боротьби з наркозлочинністю.

Лише декілька днів на території держави проходить антинаркотична кампанія під умовною назвою «Мак» та оперативники територіальних підрозділів ДБН уже проводять активні дії. Так, в результаті відпрацювання виявлено 8 незаконних посівів, знищено понад 500 рослин коноплі та вилучено понад 20 кілограмів наркотиків і психотропів. 

Так, в результаті відпрацювання виявлено 8 незаконних посівів, знищено понад 500 рослин коноплі та вилучено понад 20 кілограмів наркотиків і психотропів. 

Зокрема на Прикарпатті викрито 32-річного жителя Тлумацького району, який вирощував розсаду коноплі та з метою збуту виготовляв канабіс. У чоловіка вилучили понад 100 рослин конопель, картонні коробки з висушеним канабісом та насіння коноплі.

На Київщині затримано двох чоловіків, які вирощували рослини коноплі методом гідропоніки. Зловмисники облаштували приміщення сучасним обладнанням, встановили ультрафіолетові лампи, температурні регулятори, підключили спеціальні системи вентиляції, поливу та зрошення. 

Загалом за ці дні вилучено близько 20 кг канабісу, 548 рослин конопель та 22 кг насіння нарковмісних рослин, яке фігуранти зберігали з метою подальшого посіву. Вилучене насіння дозволило б правопорушникам засіяти понад 100 соток наркорослинами.

Крім того, під час заходів у фігурантів поліцейські вилучили й інші наркотики та психотропи: амфетамін, метамфетамін, «Альфа PVP», мефедрон, опій ацетильований,  а також 8 одиниць зброї, понад 300 набоїв різного калібру та 4 гранати.

На даний час дев’ять осіб затримано у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. Слідчі готують правопорушникам повідомлення про підозру.

Водночас нагадуємо, що чинним законодавством заборонено незаконне вирощування маку та конопель. У разі виявлення працівниками поліції незаконних насаджень снотворного маку в кількості до ста рослин чи конопель у кількості до десяти рослин, його власнику загрожує адміністративна відповідальність (стаття 106-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

За незаконний посів  понад 100 рослин маку чи 10 рослин конопель законодавством передбачено кримінальну відповідальність (стаття 310 Кримінального кодексу України).

Посіви нарковмісних рослин на території нашої держави дозволені лише спеціалізованим підприємствам, які отримали ліцензії на здійснення відповідних видів діяльності.

Читайте також: Волинянина, який продав чужий мотоцикл, взяли під варту.