Вартість житла в Києві виросте - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.29 € 30.58
Вартість житла в Києві виросте

Середня ціна квартир на первинному ринку Києва може вирости на 15-20%.

Фото із сайту korrespondent.net.

Вартість житла в Києві виросте

Зростання цін на житло призведе до укрупнення ринку девелопменту та витіснить ненадійних забудовників, вважає Пилипенко

Новобудови в Києві можуть подорожчати на 15-20% і досягти $1,3 тис./кв. м вже в 2021 році, а до кінця 2023 року - $2 тис./кв. м, вважає генеральний директор промислово-будівельної групи (ПБГ) «Ковальська» Сергій Пилипенко, пише Інтерфакс Україна.

Ринок дуже активний, попит стійкий.

«Це мінімальний рівень підвищення. Ринок дуже активний, попит стійкий. На тлі підвищення цін на будматеріали, інфляційних процесів, зниження процентних ставок, доступної іпотеки та інших факторів ми очікуємо зростання цін», - розповів Пилипенко в ході дискусійної панелі Конфедерації будівельників України «Посткарантинний девелопмент».

За його словами, на зростання цін житла також впливає зростаючий дефіцит якісних земельних ділянок для будівництва в столиці.

«Старий Генплан втратив актуальність, новий ще не прийнятий, тому в найближчі рік-два буде нелегко знайти ділянку з правильним цільовим призначенням для житлового будівництва, а це створюватиме певний дефіцит майданчиків для майбутньої забудови, що також вплине на зростання цін», - пояснив він.

Крім того, експерт прогнозує зростання цін на будівельні матеріали в середньому в межах 15-20% протягом року. За його словами, така тенденція змушує забудовників враховувати це на різних стадіях реалізації проекту.

Читайте також: Столичний Хрещатик відремонтують на понад 740 мільйонів гривень

«Всі девелопери відчули на собі зростання вартості основних будівельних матеріалів, зокрема металу, який виріс на 30-40%. В цьому році я очікую, що зростання цін на основні будматеріали і собівартість будівництва можуть вирости на 15% - до 20%», - підкреслив він.

Згідно з прогнозом експерта, зростання цін на житло призведе до укрупнення ринку девелопменту та витіснить ненадійних забудовників.