На Волині ремонтуватимуть «найгіршу» дорогу в області - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.34 € 30.45
На Волині ремонтуватимуть «найгіршу» дорогу в області

Люди роками чекали!

Фото Район. Рожище.

На Волині ремонтуватимуть «найгіршу» дорогу в області

Хронічне недофінансування дорожньої галузі, що мало місце впродовж багатьох років, призвело до руйнації автошляхів області, а найбільше територіальних, які підтримувались лишень за рахунок коштів, виділених на їх експлуатаційне утримання та поточний дрібний ремонт

У 2021 році на Волині планують відремонтувати чимало шляхів з індексом «Т», серед яких і ділянка Оленівка – Сокіл дороги Т-18-02 /М-07/ – Маюничі – Велика Осниця – Красноволя – Колки – / Р-14/ – Копилля – Рожище – Торчин – Шклинь – /Н-17/, що набула слави найгіршої в області.

Днями оголосили тендери на поточний середній ремонт двох ділянок цієї дороги між населеними пунктами Сокіл та Рожище, загальною протяжністю 18 кілометрі.

Під час ремонту дороги відновлюватимуться і розташовані на ній штучні споруди – два мости та водопропускні труби.

В Службі автомоьбільних доріг області розповіли, що цю ділянку шляху планували відновити ще торік (в липні 2020-го оголосили тендер на ремонт майже 11-кілометрового відтинку). Однак процедура закупівлі затягнулась до середини грудня, оскільки постійно блокувалась (була низка скарг, проводився моніторинг). У результаті фінансування з цього об’єкта було знято, а торги скасовано. 

У дорожній службі вирішили коригувати проєктно-кошторисну документацію на цей об’єкт, і відремонтувати на 7 км більше, тобто охопити ремонтом 18-кілометровий відрізок, що пролягає населеними пунктами Сокіл, Оленівка, Топільне і Рожище.

Новим проєктом передбачено трьохшарову конструкцію дорожнього одягу, завтовшки 30 см, що включає основу зі щебенево-піщаної суміші, обробленої комплексним в’яжучим матеріалом, та два шари асфальтобетонної суміші. Заасфальтуються з’їзди і примикання, в’їзди в двори. Ще на цій ділянці автошляху з’являться нові дорожні знаки, сигнальні стовпчики, бар’єрне огородження, дорожня розмітка. Нового вигляду набуде і транспортне кільце у м.Рожище.

Під час ремонту дороги відновлюватимуть і розташовані на ній штучні споруди – два мости та водопропускні труби.

 

«Подбали про комфорт не лише для водіїв, а й для пішоходів. У межах населених пунктів будуть відремонтовані існуючі та влаштовані нові пішохідні та тротуарні доріжки. Уздовж дороги запроектовано влаштування понад 7 км ліній зовнішнього освітлення, а також передбачено освітлення пішохідних переходів», – запевнили в САД.

Планують відремонтувати три існуючих автопавільйони, два замінити на нові, ще два існуючих місця зупинки громадського транспорту облаштувати відповідно до діючих норм. Також врахували звернення Рожищенської міської ради і встановлять додатково ще сім автопавільйонів у селах Оленівка та Сокіл. Уже оголосили тендер і через майданчик «Prozorro» шукають підприємство, яке виконає всі ці роботи. 

 

Джерело: Служба автомобільних доріг області