У Німеччині судять 84-річного діда, який ховав вдома нацистську танк «Пантера» - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.27 € 30.61
У Німеччині судять 84-річного діда, який ховав вдома нацистську танк «Пантера»

20 солдатам знадобилося близько дев'яти годин, щоб витягти з підвалу танк «Пантера», який важив майже 40 тонн.

Фото ЄП.

У Німеччині судять 84-річного діда, який ховав вдома нацистську танк «Пантера»

У німецькому місті Кіль почався суд над 84-річним чоловіком, якого звинувачують у зберіганні схованки зі зброєю нацистської епохи, в тому числі танка, в підвалі своєї вілли

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на DPA.

Військова техніка часів Другої світової війни, в тому числі зенітна установка і торпеда, були виявлені в 2015 році під час розслідування схованок нацистського мистецтва.

Прокуратура також звинуватила чоловіка, особа якого не називається відповідно до суворих законів Німеччини про захист даних, в тому, що він володіє мінометним кулеметом і автоматами.

Обвинувачений стверджував, що купив танк в Англії на металобрухт.

Крім того, в колекції були напівавтоматичні та повністю автоматичні пістолети, а також понад 1000 патронів.

Обшук вілли перетворився на дводенну операцію. 20 солдатам знадобилося близько дев'яти годин, щоб витягти з підвалу танк «Пантера», який важив майже 40 тонн. Обвинувачений стверджував, що купив танк в Англії на металобрухт.

Ключове питання, що стоїть перед окружним судом Кіля, полягає в тому, чи була зброя, що зберігалася на віллі, в робочому стані.

 

 Звинувачення вважає, що це було так, і якщо суд погодиться, це означатиме, що зберігання порушує Закон про контроль за військовою зброєю і інші злочини, пов'язані зі зброєю.

Таке порушення закону карається позбавленням волі на строк від 1 до 5 років.

Читайте також у нас: В Єгипті під час дайвінгу загинув колишній очільник Служби зовнішньої розвідки України​.

Однак експерти, призначені судом, вважають, що тільки зенітна установка все ще може бути в бойовому стані, а інші предмети більше неможливо використовувати.

Джерело: ЄП.