Запуск ринку підвищить ціни на землю вдвічі - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.29 € 30.58
Запуск ринку підвищить ціни на землю вдвічі

Дрібні та середні фермери отримають першочергове право викупу землі у випадку продажу свого паю землевласником. 

Фото agronews.ua.

Запуск ринку підвищить ціни на землю вдвічі

Громади отримали можливість самостійно організовувати земельні аукціони

Відкриття ринку землі сприятиме зростанню цін на землю щонайменше удвічі протягом перших 3-5 років. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на Всеукраїнському форумі «Україна 30», пише  agronews.ua.

Він навів дані Міністерства економіки, відповідно до яких в останні роки громадам у власність передали понад 4 млн гектарів землі оціночною вартістю близько $20 млрд.

Сьогодні середня плата за оренду становить близько 7%, успішний досвід проведення земельних аукціонів попередніх років показав, що середня ставка завершення таких аукціонів може становити 18% від нормативної грошової оцінки земель. 

Голова уряду наголосив, що «від реформи виграють землевласники – близько 7 млн українців, які мають земельні ділянки». Дрібні та середні фермери отримають першочергове право викупу землі у випадку продажу свого паю землевласником. 

Щодо земельних аукціонів Шмигаль зауважив, що громада отримує можливість самостійно організовувати їх та отримувати максимальні надходження до своїх бюджетів.

Читайте також: Шмигаль: Земля дорожчатиме після відкриття ринку

«Сьогодні середня плата за оренду становить близько 7%, успішний досвід проведення земельних аукціонів попередніх років показав, що середня ставка завершення таких аукціонів може становити 18% від нормативної грошової оцінки земель.Тобто потенціал збільшення надходжень до місцевих бюджетів від ефективного управління земельними ресурсами, переданими громадам, становить до 12 млрд грн», – підсумував він.