Повторення немає в світі: Волинський архів оцифрував цінні документи на пергаменті (Відео) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.21 € 30.48
Повторення немає в світі: Волинський архів оцифрував цінні документи на пергаменті (Відео)

В архіві зберігається п’ять листів Римських Пап.

Фото Суспільного Волинь.

Повторення немає в світі: Волинський архів оцифрував цінні документи на пергаменті (Відео)

У колекції вісім документів різних розмірів, написаних латиною та польською

У Державному архіві Волинської області оцифрували та оприлюднили документи на пергаменті. Мова про вісім документів, розповіла Суспільному начальниця відділу волинського архіву Любов Коць.

Начальниця відділу розповіла, як з встановленням радянської влади в Україні ці документи потрапили до Волинського обласного історичного архіву. «Архів знаходився тоді на Караїмській, 20. У роки війни кірха зазнала руйнувань, відповідно і документи зазнали. Це вплив і води, і снігу», – каже працівниця музею.

 

 Найважливіші документи видавали на пергаменті з часів середньовіччя, говорить кандидатка історичних наук Оксана Карліна.

Зі слів науковиці, це – документ 1511 року, який нині зберігають у волинському архіві. Він свідчить про надання маєтків на користь Луцького війтівства литовським князем Олександром. Документ виданий польським королем Сигізмундом І.

«Ні король, ні великий землевласник, магнат, аристократ особисто текстів не писали. Написання текстів в той час і до кінця 18 століття вважається ремеслом. До цього пергаменту бракує печатки, вони втрачені. Бачу є помітки, уже помітки давнішого часу», – каже науковиця.

 

 

 

В архіві зберігається п’ять листів Римських Пап. Один з них написаний кольоровим чорнилом у 1928 році, Папою Пієм 11-им, скріплений свинцевою печаткою.

 

 

«Ці документи віднесені до документів Національного архівного фонду. Повторення, дубляжу немає в світі», – зазначила Любов Коць.

Документи мають культурну, мистецьку та історичну цінність, каже працівниця архіву Любов Коць. «Ці документи віднесені до документів Національного архівного фонду. Повторення, дубляжу немає в світі», – зазначила Любов Коць.

Зберігають їх у спеціальних умовах, за відповідної температури та вологості, окремо від паперового архіву.

Читайте також: А синочки — ​викапаний… дідусь!