Чому на Волині до кінця року хочуть збільшити поголів’я кабана на третину - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.05 € 31.85
Чому на Волині до кінця року хочуть збільшити поголів’я кабана на третину

Чисельність поголів’я кабанів на Волині знизилася до критичної межі: за даними обліку 2020 року – до 1564 особини.

Фото Волиньліс.

Чому на Волині до кінця року хочуть збільшити поголів’я кабана на третину

Для цього створено додаткові вольєри на 36 гектарах

30% - такими є прогнозовані показники нарощення поголів’я диких кабанів до кінця року тільки завдяки вольєрному розведенню, що останнім часом активно практикують у державних лісогосподарських підприємствах області.

 

 

У зв’язку з поширенням в Україні африканської  чуми мисливські господарства понесли значні збитки через природні втрати та вимушене скорочення популяції.

Крім кабанів та фазанів, у напіввільних умовах лісівники Волині вирощують ще оленів та качок. Зараз площа вольєрів, які облаштували для утримання тварин, – 200 гектарів. Тільки для вирощення копитних працівники лісгоспів створили цьогоріч вольєри на площі 36 гектарів. Тут живуть близько 50 голів оленя та понад 400 голів диких свиней разом із цьогорічним потомством.

 

 

Заселенню кабанів у напіввільні умови передували проблемні події. У зв’язку з поширенням в Україні африканської  чуми мисливські господарства понесли значні збитки через природні втрати та вимушене скорочення популяції. Чисельність поголів’я цих мисливських тварин знизилася до критичної межі: за даними обліку 2020 року – до 1564 особини.

 

 Читайте також у нас: У Луцьку церква допомогла відремонтувати камеру для довічно ув’язненних (Фото)​.

Тож лісівники взялися відновлювати поголів’я поширеного на території області дикого звіра. Поки справи ідуть досить успішно – кабана розводять у вольєрах ДП «Ківерцівське ЛГ», ДП «Прибузьке ЛГ», ДП «Шацьке УДЛГ», ДП «Старовижівське ЛГ», ДП «Горохівське ЛМГ, ДП «Городоцьке ЛГ», ДП «Ратнівське ЛМГ», ДП «ЛМГ «Звірівське», ДП «Любешівське ЛМГ».  Останнім часом ріст поголів’я кабана став помітним навіть завдяки соціальним мережам, де часто можна натрапити на фото чи відео з прогулянки диких свиней.

Пресслужба Волинського ОУЛМГ.

Джерело: Пресслужба Волинського ОУЛМГ.