Цьогоріч на Волині одружилося 13 дітей - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.05 € 31.85
Цьогоріч на Волині одружилося 13 дітей

А як ви ставитеся до ранніх шлюбів?

Фото Pxhere.

Цьогоріч на Волині одружилося 13 дітей

Сімейним кодексом України встановлений шлюбний вік для чоловіків і жінок – 18 років. Однак, у ч. 2 ст. 23 Сімейного кодексу зазначено, що за заявою особи, яка досягла шістнадцяти років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам

З початку 2021 року на Волині зареєстрували шлюб 13 неповнолітніх.

Двоє з них одружилося у Луцьку, зазначає заступник начальника західного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Львів) у Волинській області Ольга Семенюк. 

Якщо особа, якій судом надано право на шлюб, хоче зареєструвати його уже з іншою особою, в такому випадку потрібно повторно звертатися із заявою до суду.

Читайте також: У Луцьку чоловік побив жінку перед 7-річною донькою: потерпіла в комі

У заяві про надання права на шлюб доцільно викласти обставини, які обґрунтовують відповідність укладення шлюбу інтересам неповнолітньої особи.

Такими обставинами можуть бути:

  •  фактичне створення сім’ї,
  •  народження в такій сім’ї дитини,
  •  вагітність неповнолітньої.

Необхідно зауважити, що своїм рішенням суд надає неповнолітній особі право на реєстрацію шлюбу з конкретною особою. Якщо особа, якій судом надано право на шлюб, хоче зареєструвати його уже з іншою особою, в такому випадку потрібно повторно звертатися із заявою до суду.

Джерело: Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції