«Укрзалізниця» таки купує 100 нових пасажирських вагонів у Крюківського вагонобудівного заводу - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.05 € 31.85
«Укрзалізниця» таки купує 100 нових пасажирських вагонів у Крюківського вагонобудівного заводу

Подивимося, подивимося...

Фото epravda.com.ua

«Укрзалізниця» таки купує 100 нових пасажирських вагонів у Крюківського вагонобудівного заводу

Викладе за них понад три мільярди гривень

Укрзалізниця завершила переговорну процедуру з Крюківським вагонобудівним заводом щодо поставки 100 нових пасажирських вагонів. 

Про це йдеться на сторінці Прем'єр міністра Дениса Шмигаля, інфломує Економічна правда.

Загальна сума контракту складе більш ніж три мільярди гривень.

Загальна сума контракту складе більш ніж 3 млрд грн.

«Це дозволить підтримати українське вітчизняне виробництво, сприятиме відновленню промисловості і водночас дасть можливість продовжити оновлення рухомого складу залізниці», - написав він. 

Нагадаємо, 14 червня «Укрзалізниця» оголосила переговорну процедуру на 3 млрд грн щодо постачання 100 пасажирських вагонів з єдиним учасником – «Крюківським вагонобудівним заводом».

За повідомленнями ЗМІ, спочатку «Укрзалізниця» проводила конкурентний тендер, але замовника звинувачували в тому, що він прописав технічні вимоги під продукцію єдиного виробника – того ж «Крюківського вагонобудівного заводу».

Тоді до «Укрзалізниці» зверталися виробники з проханням переглянути технічні вимоги на вагони, аби участь в тендері могли взяти європейські компанії. Також на тендер подала свою пропозицію китайська CRRC. Але «Укрзалізниця» відхилила з торгів усіх конкурентів «Крюківського вагонобудівного заводу» та скасувала торги через відсутність конкуренції.

Після цього було прийнято рішення про закупівлю за договірною процедурою від однією компанії.

У березні 2020  тодішній міністр інфраструктури Владислав Криклій, після публічної дискусії із президентом Володимиром Зеленським пообіцяв, що «Укрзалізниця» замовить у Крюківського вагонобудівного заводу 90 пасажирських вагонів та 3 дизель-потяга.

Читайте також: Шацьк тепер із логотипом, слоганом та брендбуком (Фото).