В українців відмовляються приймати долари в обмінниках. В чому причина? - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.64 € 31.22
В українців відмовляються приймати долари в обмінниках. В чому причина?

Залежно від ступеня зношеності або ушкодження купюри розмір комісії може становити від 5 до 50%.

Фото із сайту economy.24tv.ua.

В українців відмовляються приймати долари в обмінниках. В чому причина?

В Україні збільшилася кількість скарг на банки, які відмовляються приймати купюри американської валюти через незначні пошкодженя. НБУ навіть адресував листа до фінансових установ із проханням не відправляти таких клієнтів до регулятора

Яку валюту не приймуть в обмінниках і банках?

Згідно з постановою Нацбанку, касир у кожному банку має право вирішувати, приймати долари чи ні. Попередньо він зобов'язаний переглянути купюри під збільшувальним склом, прогнати через детектор валют (також має властивості визначення фальшивок), передає Обозреватель.

Проблеми можуть виникнути:

  • з валютою, яка має кілька пошкоджень відразу;
  • яка значно зношена (стара);
  • яка порвана;
  • на якій є плями фарби.

Навіть якщо на купюрі невелика точка, яку видно на детекторі валют, обмінники і банки можуть таку купюру не брати. Як розповів OBOZREVATEL киянин Артем, купюру в 100 доларів через невеликі плями (дивіться фото нижче) у нього відмовилися приймати і обмінники, і Ощадбанк. Пропонували за комісію знайти банк, який приймає стару валюту, і обміняти купюру на нову.

Під час обміну будуть стягувати комісію.

«Сказали потрібно йти в банки, які приймають стару валюту, наприклад Креді Агріколь. Під час обміну будуть стягувати комісію», – розповідає киянин. Правда, дорогою в банк для обміну зі сплатою комісії він зайшов у ще один обмінник, там співробітниця на касі була менш уважною і купюру прийняла.

Яку комісію будуть стягувати за обмін старої валюти?

Залежно від ступеня зношеності або ушкодження купюри розмір комісії може становити від 5 до 50%. У банках комісія може бути нижчою, а в посередників у разі високої комісії гроші можуть віддати відразу.

«У Національний банк України надходять численні запити та скарги від громадян щодо відмови банків у прийомі для здійснення валютно-обмінних операцій зношених і пошкоджених банкнот іноземних валют», – відзначають в інструкції НБУ.

Читайте також: Дизайн монет 1 та 2 гривні перероблять

Як раніше повідомлялося, в Україні Національний банк змінив правила купівлі валюти. Серед іншого дозволили купувати долари за безготівковим розрахунком. Тобто щоб купити 1 тис. доларів, тепер необов'язково приносити із собою еквівалент цієї суми в гривнях, достатньо сплатити купівлю карткою.