США активно взаємодіяли з Україною і внесли запропоновані нею ідеї в текст спільної заяви з ФРН, - Держдеп - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.53 € 31.08
США активно взаємодіяли з Україною і внесли запропоновані нею ідеї в текст спільної заяви з ФРН, - Держдеп

У середу було офіційно оголошено про досягнення домовленостей між США і ФРН щодо «Північного потоку-2».

Фото Цензор.НЕТ.

США активно взаємодіяли з Україною і внесли запропоновані нею ідеї в текст спільної заяви з ФРН, - Держдеп

Вашингтон активно консультувався з Києвом під час підготовки угоди з Берліном щодо трубопроводу «Північний потік-2» і вніс запропоновані українською стороною ідеї в текст опублікованої пізніше спільної заяви США та ФРН

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на ТАСС, про це заявила на спеціальному телефонному брифінгу для журналістів, присвяченому досягненню Вашингтоном і Берліном угоди щодо ситуації навколо газопроводу, представниця Держдепартаменту високого рангу.

Вона відкинула твердження ЗМІ про те, що Білий дім тиснув на Україну і вимагав не виступати з критикою майбутньої угоди США з ФРН щодо «Північного потоку-2».

«Україна - партнер, і ми не залякуємо своїх партнерів», - сказала вона, наголосивши, що Вашингтон активно взаємодіяв із Києвом «на багатьох рівнях».

«Ми, як я вже говорила, активно взаємодіяли з Україною і включили її внесок та її ідеї в цю заяву».

«Ми ділилися деталями та ідеями, зокрема текстом самої заяви», - повідомила вона. «Ми, як я вже говорила, активно взаємодіяли з Україною і включили її внесок та її ідеї в цю заяву», - підкреслила ведуча брифінгу, додавши, що Вашингтон розраховує чинити так само і в майбутньому у процесі виконання угоди.

«Такі проблеми з енергією, як транзит газу через Україну і «Північний потік-2», також обговорювалися під час розмови», - зазначили в уряді ФРН.

Читайте також: Світ має знати, що Україна не сприймає ніяких «договорняків» за своєю спиною – Порошенко про «Північний потік-2»​.

«Північний потік-2» - одна зі спірних тем у відносинах Вашингтона і Берліна. Влада Німеччини раніше неодноразово говорила, що вважає за потрібне добудувати газопровід. Цей проєкт у Берліні вважають економічним, але наполягають на тому, щоб роль транзитера зберегла Україна. Вашингтон виступав проти будівництва і намагався заблокувати проєкт. У середу було офіційно оголошено про досягнення домовленостей між США і ФРН щодо «Північного потоку-2».