Кулеба про угоду щодо ПП-2: гра не закінчена - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.53 € 31.08
Кулеба про угоду щодо ПП-2: гра не закінчена

Ми поставимо питання, яким чином бачать партнери імплементацію цих домовленостей таким чином, щоб вони не послаблювали енергобезпеку України та Східної Європи.

Фото Getty Images/Global Images Ukraine.

Кулеба про угоду щодо ПП-2: гра не закінчена

Україна ініціювала консультації з Єврокомісією і Німеччиною щодо Північного потоку-2. Глава МЗС заявив, що гра не завершилася, вона «була переведена в овертайм»

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що угода між США і Німеччиною не є кінцем історії навколо завершення будівництва газопроводу Північний потік-2 для України. Про це він сказав у ході брифінгу в четвер, 22 липня.

Кулеба запевняє, що у нього є достатньо питань до партнерів щодо імплементації домовленостей.

«Щодо Північного потоку-2. Вчора гра не завершилася, вона була переведена в овертайм. У нас є ще два тайми і серія пенальті, для того, щоб максимально захистити Україну. Не треба оцінювати германо-американську угоду як кінець історії. Ще є багато речей», - сказав Кулеба.

Глава МЗС зазначив, що у міністерства є достатньо питань щодо страхування та сертифікації Північного потоку-2, а також щодо імплементації домовленостей вчорашньої угоди.

Крім того, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що вчора Україна ініціювала консультації з Єврокомісією і Німеччиною щодо Північного потоку-2. За його словами, консультації повинні проводитися з метою забезпечення дотримання принципів справедливості та безпеки в рамках розвитку енергопроектів.

«Ми поставимо питання, яким чином бачать партнери імплементацію цих домовленостей таким чином, щоб вони не послаблювали енергобезпеку України та Східної Європи», - заявив він.

Міністр підкреслив, що головною претензією є те, що угода США і Німеччини не вирішує питання безпеки України, яка страждає від запуску Північного потоку-2.

Нагадаємо, 21 липня США і ФРН досягли угоди щодо проекту Північний потік-2. Згідно з ним, Німеччина має взяти участь у переговорах з Росією щодо продовження контракту на транзит газу через Україну.

Після цього Україна і Польща випустили заяву, в якій заявили про готовність працювати разом зі своїми союзниками і партнерами над протидією запуску Північного потоку-2, поки не будуть розроблені рішення для подолання безпеки кризи, пов'язаної з газопроводом.