У волинянки після укусу ґедзя виявили небезпечну інфекцію - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.53 € 31.08
У волинянки після укусу ґедзя виявили небезпечну інфекцію

Хворій спершу діагностували ГРВІ та Covid та лікували з приводу флегмони кисті.

Фото лабораторного центру МОЗ.

У волинянки після укусу ґедзя виявили небезпечну інфекцію

15 липня у секлі Садів Луцького району зареєстрували випадок захворювання на туляремію

За результатами проведеного епідрозслідування встановлено, що хвороба, ймовірно, спричинена укусом ґедзя під час випасу худоби 20 червня, – інформує ДУ «Волинський ОЦКПХ МОЗ».

У хворої були характерні для туляремії симптоми: протягом доби підвищилась температура тіла та виник озноб. На третю добу з’явились скарги на почервоніння та припухлість шкіри в місці укусу комахи, болі в суглобах та характерні для туляремії збільшені шийні і пахвинні лімфатичні вузли (бубони). Хворій спершу діагностували ГРВІ та Covid та лікували з приводу флегмони кисті. Стан жінки не покращувався. Лише лікарі-інфекціоністи запідозрили туляремію та провели необхідний відбір матеріалу для лабораторного дослідження.

Хворій спершу діагностували ГРВІ та Covid та лікували з приводу флегмони кисті. Стан жінки не покращувався. Лише лікарі-інфекціоністи запідозрили туляремію і зробили необхідний відбір матеріалу для лабораторного дослідження.

Лабораторією мікробіологічних та медико-генетичних досліджень установи у хворої підтвердили позитивний результат на туляремію. Нині жінка перебуває на амбулаторному лікуванні у Волинській обласній інфекційній лікарні з діагнозом: «Туляремія, виразково-бубонна форма, середньої важкості».

З метою посилення заходів попередження захворювань людей на туляремію, лікарі-епідеміологи проводять комплекс протиепідемічних та профілактичних заходів. З приводу виявленого випадку захворювання на туляремію для вжиття необхідних заходів повідомлено ветеринарну службу району, керівництво селищної ради та керівників закладів охорони здоров’я району.

Лікарі -епідеміологи встановили відсутність протягом поточного року подібних симптомів туляремії серед людей вказаного населеного пункту, який є ензоотичний з 1957 року. В осередку захворювання вже провели збір польового матеріалу для лабораторного дослідження та спільне з верслужбою епізоотологічне обстеження осередку. 

Довідково:

Нині в області налічується до 80 ензоотичних з туляремії населених пунктів у 13 районах, в т.ч. й село Садів. Починаючи з 2002 року майже щорічно лабораторно підтверджується туляремія серед людей. За цей період виявлено 16 випадків захворювання серед людей, пов’язаних з контактом захворілих осіб з гризунами під час сільгоспробіт чи відвідуванням водойм. Останній випадок туляремії серед людей зареєстровано в одному із сіл Турійського району у 2018 році.

Читайте також: Дівчина з волинського села стала чемпіонкою Європи з регбі

Джерело: Волинський лабораторний центр МОЗ.