Екоактивіст пояснив, чому туристи отримують опіки в Азовському морі, навіть не торкаючись медуз - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.64 € 31.22
Екоактивіст пояснив, чому туристи отримують опіки в Азовському морі, навіть не торкаючись медуз

Відпочивальники повертаються додому.

Фото УНІАН.

Екоактивіст пояснив, чому туристи отримують опіки в Азовському морі, навіть не торкаючись медуз

Павло Вишебаба зазначив, що з пляжів щоранку прибирають тисячі медуз, але їх мільйони

Медуз в Азовському морі настільки багато, що туристи отримають опіки, навіть не торкаючись морської живності.

Люди приїжджають, розвертаються і їдуть, відмовляються від путівок

Як пояснює голова ГО «Єдина планета», координатор кампанії ХутроOFF Павло Вишебаба, це відбувається через велику концентрацію їх отрути у воді.

«Приїхали на Арабатську стрілку і ось що побачили. У морі купатися неможливо через нашестя медуз - це не просто дискомфорт, їх так багато, що навіть не торкаючись медуз, ви отримуєте опіки через концентрацію їх отрути у воді. Люди приїжджають, розвертаються і їдуть, відмовляються від путівок», - зазначив він.

За його словами, фахівці Інституту рибного господарства та екології моря Держрибагентства відносять до причин нашестя медуз поступове наближення солоності Азовського моря до солоності Чорного моря (через зміни у водному балансі Азовського басейну) та доволі теплі зими, що сприяють успішній зимівлі теплолюбних медуз.

«Дисбаланс в екосистемі очевидний навіть для тих, хто не вірив у зміну клімату. Неподалік нашого відпочинку в одному місці пройшов торнадо, в іншому - нашестя павуків, у третьому - нашестя комарів, всюди - медузи. Серед туристів вже чув про паралель із біблейним нашестям сарани. Час каятись і виправляти екологічну кризу, ібо грядьот», - прокоментував Павло Вишебаба.

На завершення еко-активіст зазначив, що з пляжів щоранку прибирають тисячі медуз, але їх мільйони.

Читайте також:  Українська блогерка забралася в жабуриння і покепкувала з умов на місцевих пляжах Одеси 

Джерело: УНІАН