Львів та Буковель заполонили туристи з Саудівської Аравії - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.53 € 31.08
Львів та Буковель заполонили туристи з Саудівської Аравії

Може, й в Шацьку багатих арабів скоро побачимо?

Фото ТСН.

Львів та Буковель заполонили туристи з Саудівської Аравії

Вони нарікають на дороги, медицину та сервіс в готелях

Безвіз і прямі рейси. До України масово їдуть туристи з Саудівської Аравії. Від початку літа прибуло вже майже 30 тисяч мандрівників із цієї країни. І це вже більше ніж за весь 2019 рік. Приїжджають вони в середньому на тиждень і грошей на відпочинок не шкодують. 

Про це повідомляє ТСН.

Ґадір не розуміє ні української, ні англійської, ми - арабської. Знайти спільну мову нам допомагає телефонний перекладач.
«Все чудово. Львів дуже гарний. Ми тут залишаємося на шість тижнів, а потім плануємо ще в Буковель», - каже туристка. 
Дівчина прилетіла до Львова з Саудівської Аравії. Таких туристів в Україні від початку літа нарахували вже майже 30 тисяч. Саудівці - мандрівники щедрі. За тиждень витрачають близько трьох тисяч доларів. Але разом із тим вони ще й дуже вимогливі.
«Достатньо заможні люди. Вони приїжджають з дуже великими валізами, їм дуже важливо, щоб було комфортно пересуватися по поверхах, ліфт дуже важливо», - каже менеджерка готелю Оля Дзедзик. 

Для саудівських арабів Україна нині тренд.
«Це, напевно, вперше, коли в Україну саме їдуть з певної країни такі великі потоки туристів у такий постковідний період. Це є номер один ринком для більшості готелів України. Ми починаємо повертатися до об'ємів 2019 року набагато швидше, ніж наприклад європейські країни», - каже голова Державного агентства з розвитку туризму в Україні Мар'яна Олеськів. 
І причин є декілька. Рік тому президент Зеленський підписав указ про безвіз для країн арабської затоки. Місяць тому саудівський лоукост «Флайнас» запустив щоденні прямі рейси до Києва. А через тиждень - почав літати і до Львова.

Сьогодні вісімнадцятий день Мухамида в Україні. Хизується, що навіть встиг побачити дощ. Щоправда, лише один раз. «Така погода, як зараз нагадує мені зиму в Саудівській Аравії», - каже турист. 

«Наша авіакомпанія разом із Україною провела велику роботу. Шість місяців тому ми почали просувати рекламу в Саудівській Аравії і ми запрошували багато блогерів до України», - каже генеральний директор авіакомпанії Абдулазіз Джамін Альшаммарі. 
Природа, зелень і помірний клімат - те, що їх найбільше приваблює в Україні. Після +45 градусів у Саудівській Аравії, навіть наші +33 - для саудівців цілком комфортні. Сьогодні вісімнадцятий день Мухамида в Україні. Хизується, що навіть встиг побачити дощ. Щоправда, лише один раз. «Така погода, як зараз нагадує мені зиму в Саудівській Аравії», - каже турист. 
Разом із дружиною вони приїхали у весільну подорож. Каже, що все подобається. От тільки поїсти майже нічого. Їжу-халяль мало які з ресторанів можуть йому запропонувати.
Крім їжі, саудівці в соцмережах нарікають на дороги, медицину та сервіс у готелях. Найшвидше під нового туриста підлаштовуються ресторани. Нині в Буковелі 85 відсотків відпочивальників - це араби. Тут для них уже й меню арабською переклали і нові страви підготували. І що це таки халяль - засвідчує навіть сертифікат.

Читайте також: У волинському селі по черзі варять їсти будівельникам, «аби вже тільки школу швидше мати»​.

«Ми робимо спеціальне меню, спеціальні страви, спеціальні сети. Ми дуже сподіваємося на те, що наші гості будуть задоволені Україною і повернуться до нас знову», - каже директор з розвитку готельного комплексу Валерій Поляков. 
Туристам така гостинність до вподоби.
За попередніми підрахунками, туристи з арабської затоки вже залишили в Україні від 30 до 50 мільйонів доларів. До кінця сезону очікують ще близько п'ятдесяти тисяч мандрівників. Більше Україна поки що прийняти й не готова, кажуть у Державному агентстві з розвитку туризму. Нам спершу цих треба зустріти як слід. Бо арабські туристи - це своєрідний джекпот для нашої країни. І його дуже важливо не втратити.