По яку рослину їдуть з Києва у Волинський лісовий селекційно-насіннєвий центр - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.64 € 31.22
По яку рослину їдуть з Києва у Волинський лісовий селекційно-насіннєвий центр

Запрацював розсадник 2004-го року.

Фото Суспільне.

По яку рослину їдуть з Києва у Волинський лісовий селекційно-насіннєвий центр

У цьому центрі вирощують понад 280 найменувань рослин. Всі рослини вирощені в умовах місцевого клімату і добре приживаються, – розповіла Суспільному директорка центру Тетяна Неводнічик

На 16-ти гектарах розсадника вирощують лісоутворюючі породи, декоративні дерева та кущі.

 

 Директорка центру Тетяна Неводнічик каже: серед нетипових для Волині рослин тут вирощують реліктове дерево гінкго дволопатеве. Воно легко приживається у нашій місцевості. «Навіть кияни шукають це дерево у нас», – розповіла директорка.

Особливо велика різноманітність хвойних рослини: туї та ялівцю по 15 видів та шість видів кипарису, розповіла Тетяна Неводнічик.

Щорічно в обласному лісовому селекційно-насіннєвому центрі вирощують близько трьох мільйонів сіянців, 280 тисяч саджанців та 100 тисяч укорінених живців.

«Навіть кияни шукають це дерево у нас», – розповіла директорка.

Запрацював розсадник 2004-го року. Вирощують рослини в шести кілометрах від Луцька в селі Гаразджа Підгайцівської тергромади. Підприємство обслуговують 13 працівників.

 

 «На території центру є екологічна стежка. Сюди на екскурсії часто приїжджають школярі», – каже директорка центру.

Читайте також: «Майже, як у Хорватії»: відпочинок на Шацьких озерах очима львів’ян​.

В центрі кажуть, що нещодавно на стежці встановили таблички з QR-кодами, щоб відвідувачі могли більше дізнатися про екологію.

Джерело: Суспільне Волинь.