В Україні з вересня подорожчають продукти: чим запастися і як заощадити - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.53 € 31.08
В Україні з вересня подорожчають продукти: чим запастися і як заощадити

Ціна на овочі та фрукти буде залежати від нових врожаїв і погоди.

Фото pixabay.com.

В Україні з вересня подорожчають продукти: чим запастися і як заощадити

Через великий попит на соняшник у світі, ціни на олію вже стали захмарними

Експерти прогнозують нове подорожчання продуктів. Ціна на овочі та фрукти буде залежати від врожаю, але є деякі продукти, на які цінники точно перепишуть. Чим варто запасатися вже тепер, щоб заощадити, повідомляє «Сьогодні».

Рекордсмени цього літа – цукор і соняшникова олія. Посмажити млинці стане на 90% дорожче, ніж минулого року. Захмарні ціни на олію – а це 70 гривень за літр. Експерти це пояснюють попитом на соняшник у світі.

Рекордсмени подорожчання цього літа – цукор і соняшникова олія. Посмажити млинці стане на 90% дорожче, ніж минулого року.

«Якщо олія піднялася на західних ринках – в Туреччині, на наших ринках Євросоюзу і в інших регіонах – то підприємцям, які виробляють олію, невигідно її продавати за нижчими цінами на внутрішньому ринку, ніж вони можуть продати на експорт. Тобто головна причина – це зовнішнє подорожчання», – пояснює економіст Євген Невмержицький.

Не інакше як «білим золотом» тепер варто називати цукор. Найбільше ціна виросла в останні тижні, коли почався сезон консервацій. Ну і цим, звісно, на думку експертів, скористалися виробники.

З вересня продукти знову зростуть у ціні. І якщо на цукор і олію ціна не зміниться, на 20% можуть подорожчати м'ясо, молоко і яйця. Ціна на овочі та фрукти буде залежати від нових врожаїв і погоди.

Читайте також: Ціни на автогаз в Україні продовжують мчати галопом

Як зізнаються українці, є і своя економія – не дивлячись на ціни, їсти менше не стали, зате шукають знижки і акційні пропозиції.

Холодна весна, погодні умови, транспортні витрати і подорожчання продовольства в усьому світі – так економісти пояснюють ситуацію з продуктами в Україні.