У музеї біля Луцька почали перекривати дах двохсотлітньої хати - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.57 € 31.03
У музеї біля Луцька почали перекривати дах двохсотлітньої хати

Щоб перекрити такий дах потрібно лише на одну сторону 40 снопів очерету.

Фото Суспільне.Волинь.

У музеї біля Луцька почали перекривати дах двохсотлітньої хати

У Рокинівському музеї-скансені, що неподалік Луцька, почали перекривати дах двохсот літньої хати. Робітники накривають дерев'яний будинок снопами з очерету

Дах двохсотлітньої хати перекривають снопами з очерету. Щоб звязати один такий потрібно витратити дві з половиною години, - розповідає робітник Дмитро Шрамко. Каже: щоб перекрити такий дах потрібно лише на одну сторону 40 снопів очерету, пише Суспільне.Волинь.

Очерет заготовили самі. Роботу почали три тижні тому. Перед тим, як класти снопи з очерету, будівлю перекрили спеціальними рулонними матеріалами, - каже робітник Роман Мишко.

Провідний науковий співробітник музею Олександр Середюк розповів: хату привезли у музей-скансен 2010-ого з колишнього Шацького району. За підрахунками, будівлі понад дві сотні років. Вона складається з трьох частин: хати, сіней та комори.

Щоб перекрити такий дах потрібно лише на одну сторону 40 снопів очерету.

Зі слів Романа Ковальчука, на часткове перекриття даху двохсотлітньої хати витратили понад 10 тисяч гривень. Розповідає, що планують повну реконструкцію будівлі. Найперше планують поміняти підлогу, зробити невеликий, реставрувати експонатом, які вже понищились від часу, - каже директор музею.

За його підрахунками, щоб навести порядок в одній із хатинок це коливається в районі до 50 -60 тисяч грн. Якщо коштів та матеріалу вистачатиме, до кінця року реконструкцію будівлі планують закінчити.

Читайте також: На Рівненщині спалахнула хата