Стік кров’ю, поки їхала швидка: на Львівщині помер підліток - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.53 € 31.08
Стік кров’ю, поки їхала швидка: на Львівщині помер підліток

Медики відповіли аж через 20 хвилин.

Фото зі сайту Твоя Львівщина.

Стік кров’ю, поки їхала швидка: на Львівщині помер підліток

У Дрогобичі помер 16-річний хлопець Гліб Гаркуша. Він напередодні перелазив через металеву огорожу та зачепився ногою. Хлопець одразу попросив викликати йому швидку. Проте медики не відповідали на дзвінок. Коли працівники швидкої приїхали, підліток вже не дихав

Це трапилось 12 липня, але розголосу інцидент набув зараз. Мати неповнолітнього ніяк не наважувалась розповісти про його смерть.

Відомо, що хлопець відпочивав із друзями у центрі Дрогобича, пише Твоя Львівщина. Згодом він вирішив перелізти через металевий паркан. Раптом решітка деформувалась під його вагою. У підсумку підліткові проштрикнуло ногу аж до кістки.

Мати розповідає, що її син ще був притомним і просив викликати швидку. Проте через 5 – 7 хвилин його стан погіршився.

Товариш Гліба зміг перелізти через паркан і хотів допомогти хлопцеві. Іншим друзям сказав телефонувати у швидку, але медики відповіли аж через 20 хвилин.

Один із товаришів зумів перелізти через паркан, наказавши іншим негайно телефонувати на 103. А сам намагався надати допомогу. Та хлопці ніяк не могли додзвонитися. Виклики йшли на всі служби, але безрезультатно. Лише через 7 хвилин після трагедії вдалося зв’язатися із кол-центром пожежників, там взялися налагоджувати зв’язок між хлопцями із швидкою, – розповіла мати Алла Гаркуша.

За її словами, до хлопців подзвонили із анонімного номера і сказали, що це служба невідкладної медичної допомоги.

Коли швидка приїхала, син був мертвим

Мати розповідає, що Гліб дуже важко дихав. Але оператор замість того, щоб допомогти, обурювався, що нібито там приватна територія і швидка туди не зможе приїхати.

Коли приїхали медики, то Гліб вже був мертвии. Алла Гаркуша каже, що лікар навіть не вийшов зі службового авто. А медична сестра бідкалася, що не зможе перелізти через паркан. Підліткові допомогли лише друзі та їхні родичі.

Мати покійного дякує друзям сина, що не покинули його. Хлопці зробили для його порятунку все, що змогли.

Жодних служб, які б могли організувати доступ до сина не задіяли! Цим займалися діти. На дзвінки приїхали їхні родичі та забезпечили доступ до тіла, а мені біля дванадцятої ночі зателефонували із поліції і, і обережно, запитавши спочатку, де мій син, повідомили, що він загинув,
– сказала мати хлопця.

Жінка обурують бездіяння медиків. Вона переконана, що, якби синові вчасно надали медичну допомогу, трагедія б не сталася.

Наступного дня хотіли їхати в гори

Родина мала їхати в гори одразу ж наступного дня. До них збиралися друзі. Проте вийшло так, що близьких цього ж дня зібрало велике горе. З-за кордону повернулися чоловік Сергій і донька Ангеліна.

Мати покійного дякує друзям сина, що не покинули його. Хлопці зробили для його порятунку все, що змогли. Жінка планує подавати до суду на медиків. Вона хоче, аби більше подібна трагедія не повторилась.