«Дельта» у 2,6 раза небезпечніша за інші штами COVID-19 - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.53 € 31.08
«Дельта» у 2,6 раза небезпечніша за інші штами COVID-19

Дотримуйтеся правил карантину!

Фото Pixabay.

«Дельта» у 2,6 раза небезпечніша за інші штами COVID-19

Також сама швидкість поширення цього штаму коронавірусу є підвищеною

Інфікування штамом коронавірусу «Дельта«, за попередніми даними, має більш важкий перебіг та потребує підсилених заходів інтенсивного медичного втручання.

Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив головний санітарний лікар України Ігор Кузін сьогодні на брифінгу в Києві.

Для нового штаму характерний підвищений ризик повторного інфікування.

«Попередньо в 2,6 рази зростає потреба в палатах інтенсивного лікування або потреба до госпіталізації, або до надання тих чи інших заходів інтенсивного медичного втручання», - сказав Кузін.

Також, за його словами, більшість країн стикається з тим, що цей штам є домінуючим.

«За останній місяць по багатьох державах з 15%, які раніше займав штам «Дельта», цей відсоток зріс до 85%. Тобто, таке швидке заміщення свідчить, що він доволі швидко поширюється територією світу», - додав Кузін.

Водночас, зазначив головний санлікар, зараз неможливо з впевненістю сказати, що цей штам призводить до вищого показника летальності, оскільки такі дані ще збираються, однак «точкові дані про це також є».

Крім того, зауважив Кузін, ймовірно для нового штаму характерний підвищений ризик повторного інфікування, і це також є однією особливістю «Дельти».

Стосовно ефективності вакцин щодо «Дельти», Кузін сказав: «Дійсно, ми бачимо зменшення ефективності вакцин і після двократного введення, і після однократного введення. Тобто одна доза і дві дози вакцини захищають не так ефективно, як вони захищали б від, наприклад, «Альфа-штаму».

Водночас він наголосив, що вакцинація вберігає від ускладненого перебігу хвороби і знижує рівень летальності.

Щодо «поодиноких повідомлень про так званий штам Дельта+», Кузін зазначив, що, по суті це – одна додаткова мутація штаму «Дельта» і поки вона у більшості країн «не викликає якогось занепокоєння або певних особливостей».

«Тому шансів на те, що це буде якась нова окрема мутація, до якої буде прикута окрема увага – цей шанс є малоймовірним», - підсумував головний санітарний лікар України.