Кличко привітав українських альпіністів, які викарабкались на гору-вбивцю - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.53 € 31.08
Кличко привітав українських альпіністів, які викарабкались на гору-вбивцю

Круто!

Фото із сторінки Віталія Кличка у Facebook.

Кличко привітав українських альпіністів, які викарабкались на гору-вбивцю

Восьмитисячник у Гімалаях під назваю К2 або Чогорі вважається практично неприступним – на цій вершині гине до 23% горосходжувачів

Про це міський голова Києва написав на своїй сторінці у Facebook.  

 

 «Це - друга вершина у світі за висотою після Евересту і перша за складністю. Таке сходження потребує відмінної фізичної підготовки, мужності та великої мети - дістатися вершини, - зазначає Кличко. - Адже відомо, що К2 називають горою-вбивцею, оскільки вона має дуже складний ландшафт. На цій вершині, висотою 8611 метрів, гине до 23% горосходжувачів».

«Ірина Галай стала першою українкою, яка побувала і на Евересті, і на К2. Оксана Літинська - друга українка після Ірини - яка теж підкорила К2. Також сходження здійснили Валентин Сипавін - світовий чемпіон з льодолазіння та альпініст зі світовим ім'ям. І Дмитро Семеренко - досвідченмй альпініст-висотник»

Але четверо українців підкорили вершину! Політик перерахував їх: «Ірина Галай стала першою українкою, яка побувала і на Евересті, і на К2. Оксана Літинська - друга українка після Ірини - яка теж підкорила К2. Також сходження здійснили Валентин Сипавін - світовий чемпіон з льодолазіння та альпініст зі світовим ім'ям. І Дмитро Семеренко - досвідченмй альпініст-висотник».

Читайте також: Томограф, тир, дах: на що ще витратить Луцька громада додаткові кошти​.

«Як людина, яка нещодавно підкорила Казбек, зійшовши на вершину в 5 тисяч метрів, я розумію наскільки складно було нашим альпіністам здолати понад 8 тисяч метрів. Це - неймовірна сила тіла і сила духу. Коли через біль, фізичне навантаження, холод і ризик життям ти вперто йдеш до мети - підіймаєшся на вершину. Бажаю нашим героям нових висот і вершин в усьому! І сам теж готуюся до нового сходження», - зазначив Кличко.