Назвали перелік вимог поліцейських, які українські водії не зобов’язані виконувати - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.53 € 31.08
Назвали перелік вимог поліцейських, які українські водії не зобов’язані виконувати

Не завжди їхні вимоги виправдані.

Фото: Автотема.

Назвали перелік вимог поліцейських, які українські водії не зобов’язані виконувати

Інспектори поліції при зупинці автотранспорту традиційно пред’являють водіям масу вимог, але далеко не всі з них мають під собою законну підставу, тому і виконувати їх не обов’язково

Avtosota публікує найпоширеніші з них, передає Автотема.

1. Вийти з транспортного засобу

Мабуть, найпоширеніша з вимог. При цьому за регламентом МВС інспектор має право тільки запропонувати водієві вийти, а він вже приймає рішення, виконати його або залишитися у власному автомобілі. Вимогою вона стає тільки у випадках, коли проводиться затримання громадянина або планується огляд при наявності понятих.

2. Припинити відеозйомку

Дана можливість надана кожному громадянину не тільки Конституцією України, але і закріплена в законі «Про поліцію», заснованому на принципах відкритості роботи правоохоронних органів. Відповідно вимоги інспектора припинити зйомку його дій на відео є протизаконними.

Інспектор має право тільки запропонувати водієві вийти, а він вже приймає рішення, виконати його або залишитися у власному автомобілі.

3. Пред’явити паспорт

Інспектор має право вимагати тільки документи, що стосуються транспортного засобу: посвідчення водія, техпаспорт, страховку. Відповідно жодні інші документи, включаючи цивільний паспорт, водій не зобов’язаний не тільки пред’являти на вимогу співробітника органів, а й мати їх при собі.

4. Відкрити багажник

Перевірка багажника може бути проведена тільки при наявності підстав, причому дана процедура чітко регламентована, зокрема потрібно ведення запису процесу на відео або запрошення двох свідків. Найчастіше витрачати свій час на дотримання всіх цих процедур зовсім не хочеться. У свою чергу просто так заглянути в багажник автомобіля інспектор права не має, а його вимога є безпідставною.

5. Виступити в ролі понятого

Найчастіше інспектори буквально примушують водіїв стати свідками, представляючи даний процес як обов’язок громадянина, і посилаючись на норми Адміністративного кодексу і непокору співробітникам правоохоронних органів. Тим часом, в тому ж кодексі свідком людина не може бути з примусу.

Читайте також: Дівчина влаштувала стриптиз на стовпі дорожнього знаку.