Курси НБУ $ 29.25 € 30.92
6 років реставрували вівтар 17 століття із села Боровичі на Горохівщині (Відео)

Це дуже копітка і відповідальна справа…

Фото ілюстративне, із сайту Youtube.com.

6 років реставрували вівтар 17 століття із села Боровичі на Горохівщині (Відео)

Тепер його можуть побачити всі в Музеї волинської ікони

На Волині відреставрували класичний вівтар костелу 17 століття. Зараз його можна побачити у Музеї волинської ікони серед святинь 17-18 століття, – розповіла Суспільному директорка музею Тетяна Єлісєєва.

Зі слів директорки, елементи вівтаря знайшли у 1986 році на горищі православного храму села Борочичі колишнього Горохівського району.

Його елементи знайшли ще в 1986 році на горищі православного храму…
Його елементи знайшли ще в 1986 році на горищі православного храму…

 Зі слів Тетяни Єлисеєвої, дослідження вівтаря та його реставрація тривали шість років.

Фото із сайту suspilne.media.
Фото із сайту suspilne.media.

 «Вівтар був у складному стані. Як показали дослідження: було чотири шари записів поверх декоративного різьблення, яке перелевкашили у 18 столітті», – розповіла керівниця Музею волинської ікони.

«Вівтар був у складному стані. Як показали дослідження: було чотири шари записів поверх декоративного різьблення, яке перелевкашили у 18 столітті».

На наверші та крилах вівтаря, які виконані у нідерландсько-німецькому стилі, зображені фрукти. Зображання фруктів було популярним у 17 століття, – розповіла історикиня Тетяна Єлісєєва.

У крилах вівтаря є кіоти – спеціальне оформлення ікони з певним мікрокліматом. На них зображений монах Серафим Саровський та неідентифікований ченець, їх датують початком 20 століття. Оригінальні образи – втрачені, каже Тетяна Єлісєєва.

Зі слів директорки музею, науковці, які працювали над дослідженням вівтаря, припускають, що він був виготовлений на замовлення іноземних майстрів – різьбярів, скульпторів, іконописців та привезений в костел до України.

Лариса ЛІТВИЦЬКА, suspilne.media.

Читайте також у нас: «Унікальна знахідка: Луцький замок на картині львівського художника​».

Telegram Channel