У Пенсійному фонді роз'яснили, як виплачуватиметься пенсія українцям з 1 вересня - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.20 € 30.49
У Пенсійному фонді роз'яснили, як виплачуватиметься пенсія українцям з 1 вересня

Отакої!

Фото REUTERS.

У Пенсійному фонді роз'яснили, як виплачуватиметься пенсія українцям з 1 вересня

Ні про яке примусове переведення на банківське обслуговування мова йти не може

У Пенсійному фонді заперечили масове переведення одержувачів пенсій в Україні на банківське обслуговування з 1 вересня поточного року.

Про це повідомила прес-служба ПФУ, інформує УНІАН.

Там нагадали, що в Україні існують два способи виплати пенсій:

за місцем фактичного проживання - організаціями, що здійснюють виплату і доставку пенсій (мова йде про «Укрпошту»);

через банківські установи (можна обрати один з 44 банків з відповідного переліку).

У ПФУ наголосили, що пенсіонер обирає спосіб виплати самостійно. Змінити його можна шляхом подання відповідної заяви.

У ПФУ наголосили, що пенсіонер обирає спосіб виплати самостійно. Змінити його можна шляхом подання відповідної заяви.

«Враховуючи зазначене, пенсіонери і після 1 вересня за бажанням продовжуватимуть отримувати пенсії через АТ «Укрпошта» з доставкою додому чи у поштових відділеннях незалежно від свого віку, стану здоров’я (наявності інвалідності) або потреби у постійному сторонньому догляді. Оплату послуг доставки пенсій здійснює за встановленими тарифами Пенсійний фонд України», - йдеться у повідомленні.

Окремо у Фонді зазначили, що постановою Кабміну від 25 травня поточного року передбачено проведення відбору на конкурсній основі організацій, що надаватимуть послуги доставки пенсій за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України. Ця норма набуде чинності з 1 січня 2023 року. До цієї дати пенсії доставлятиме «Укрпошта» на умовах тристоронніх договорів.

Раніше Кабмін прийняв постанову про підвищення з 1 квітня тарифів на виплату і доставку пенсій, соціальних допомог національним поштовим оператором «Укрпошта»: тариф в місті зріс до 1,3% з 1,15% від суми виплати, в селі і селищах міського типу - до 2,65% з 2,3%.

У березні Кабінет міністрів доручив національному оператору поштового зв'язку України «Укрпошта» укласти з Пенсійним фондом й органами соціального захисту населення договори на доставку пенсій та грошової допомоги.

Читайте також: Злапали двох розбійників, які люто скривдили 67-річного пасічника (Відео, фото).