Українцям обіцяють сезон дешевих яблук - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.21 € 30.48
Українцям обіцяють сезон дешевих яблук

Споживачі радіють, а виробники - не дуже...

Фото REUTERS.

Українцям обіцяють сезон дешевих яблук

Бо дуже добре вродили...

Цього року експерти очікують «аномально високого» врожаю яблук в Україні і Європі, що може спричинити за собою обвал цін на них.

Про це повідомляють аналітики EastFruit, інформує УНІАН.

«Через аномально високий урожай в Україні та Європі, а також складнощі з їх експортом в Азію, садівникам в Україні доведеться продавати яблука за цінами 2019 року, коли середня ціна за сезон була близько 6-7 грн/кг», – йдеться в повідомленні.

Через аномально високий урожай в Україні та Європі, а також складнощі з їх експортом в Азію, садівникам в Україні доведеться продавати яблука за цінами 2019 року, коли середня ціна за сезон була близько 6-7 грн/кг.

При цьому до кінця сезону 2019 року виробники продавали останні партії за значно вищою ціною – 20-35 грн/кг.

Відзначається, що українським фермерам цього року буде важко заробити через високий урожай і низький попит на яблука. До того ж, в ЄС ще залишилися запаси попереднього врожаю яблук, а при низькому попиті їх вартість буде нижче.

Крім того, на даний момент у виробників виникли проблеми з морською логістикою – не вистачає контейнерів для експорту, і цей вид перевезень став значно дорожче, ніж зазвичай. Сухопутним шляхом поставляти яблука є можливість тільки в Європу, де зараз своє різке зростання виробництва.

Також значне зростання виробництва яблук очікують у Польщі, яка є головним постачальником цих фруктів в Україну.

Читайте також: Під час святкування Дня Незалежності зникла 16-річна дівчина.