Адвокат Валентина Теличенко: довіри до судді Волкової, яка ухвалила незаконне рішення щодо Павловського, немає - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.29 € 30.58
Адвокат Валентина Теличенко: довіри до судді Волкової, яка ухвалила незаконне рішення щодо Павловського, немає

Генерал Ігор Павловський.

Фото Прямий.

Адвокат Валентина Теличенко: довіри до судді Волкової, яка ухвалила незаконне рішення щодо Павловського, немає

Адвокат Валентина Теличенко, яка багато років захищає інтереси Мирослави Гонгадзе та представників опозиції часів Януковича, вважає, що рішення про продовження тримання під вартою генерала Павловського незаконне

Про це вона сказала в ефірі каналу «Прямий».

Теличенко нагадала – одіозна суддя Волкова, яка ухвалила це рішення, свого часу не тільки відпустила «беркутівця» Садовника, а й допомагала Андрію Портнову після повернення в Україну. «Вона так само вирішила, що Андрій Портнов перебував за межами України не тому, що він переховувався від правоохоронних органів, а тому, що він був там «у відрядженні» кілька років і відповідно ніяких переховувань не було», – зазначає Теличенко.

За її словами, довіри до судді Волкової, як і до цілої низки суддів, які повернулися нібито з виправдальним судовими рішеннями, немає.

Але проблема, що не тільки довіри до них немає – вони підривають довіру до всієї судової системи. Не тільки в український громадян, але також і у потенційних інвесторів, у міжнародної спільноти.

«Звичайно коли ми говоримо про запобіжних захід Павловському, то це незаконне судове рішення», – наголошує Теличенко. «Але проблема, що не тільки довіри до них немає – вони підривають довіру до всієї судової системи. Не тільки в український громадян, але також і у потенційних інвесторів, у міжнародної спільноти», – наголошує адвокат.

Вона також зауважила, що так влада навчилась обходити автоматичний розподіл справ між суддями.

«Ні для кого не таємниця, яким чином зробити так, щоб комп’ютер вибрав конкретного суддю – поставити відмітки, що хтось на лікарняному, поставити відмітки, що хтось має занадто багато справ, у відпустці або планує відпустку. Все що завгодно можна внести в комп’ютер, а потім поміняти. І вибере комп’ютер саме ту суддю чи того суддю, якого Банкова замовила, щоб обрали», – зазначає Валентина Теличенко.

За її словами, процес очищення судової системи, який почався у 2014 році, згорнули після приходу до влади Зеленського. За її словами, судді, які були люстровані й повернулись на посади, «зручні до домовленостей. А ще на них завжди можна і компромат з кишені витягти», – говорить Теличенко.

«Зрештою, Банкова і не мусить сходити до того рівня, щоб конкретно пальцем тицяти. Є голови судів, які дуже стараються прислужитись Банковій і самі покажуть слухняного суддю, котрий буде тримати підозрюваних по справі вбивства Павла Шеремета безпідставно під вартою, а потім на інших запобіжних заходах; котрі не бачитимуть глупості у певних звинуваченнях у фабулі постанови про притягнення в якості підозрюваного. Такі судді є, і голови судів про них знають і Банкова про них знає. Так що комп’ютеру підказати не складно», – резюмує Валентина Теличенко.

Читайте також:  «Велике читання» про «Велике будівництво». Колонка Василя УЛІЦЬКОГО​.

Нагадаємо, за ґрати бойового генерала Ігоря Павловського відправила скандальна суддя Світлана Волкова. Саме вона у 2014-му звільнила під домашній арешт і дала можливість втекти з України беркутівцю Дмитру Садовнику, який керував розстрілами на Майдані. Того ж року Вища кваліфікаційна комісія суддів України за це відсторонила Волкову від посади, а у вересні 2016 року парламент її звільнив.

31 серпня суддя Світлана Волкова продовжила запобіжний захід бойовому генералу Ігорю Павловському у вигляді тримання під вартою до 28 вересня.