Перший сніг в Україні може випасти вже в жовтні, – метеоролог - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.27 € 30.61
Перший сніг в Україні може випасти вже в жовтні, – метеоролог

Прогнозувати погоду взимку стає все складніше.

Фото УНІАН.

Перший сніг в Україні може випасти вже в жовтні, – метеоролог

В останні роки в жовтні спостерігається передзим'я

Жовтень цього року може бути холоднішим, ніж листопад і грудень, і вже в другій половині осіннього місяця в Україні може випасти перший сніг.

Про це на прес-конференції розповіла завідуюча відділом кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту НАН Вазіра Мартазінова.

«Жовтень в Україні почав мати процеси передзим'я: в ньому може бути навіть холодніше, ніж потім в листопаді і грудні. В останні роки це проглядається. Так що в цьому році, якщо друга половина жовтня ознаменується негативними температурами, ми побачимо сніг з дощем, може утворитися сніговий покрив», – розповіла вона.

Жовтень стає більш холодним, зате в наступні два місяці може бути потепління до плюсових температур вище норми листопада і грудня.

За словами Мартазінової, якщо раніше в Україні перехід до зими був плавним – з поступовим похолоданням восени і нульовою температурою в грудні, то зараз сезони сильно змістилися. Жовтень стає холоднішим, зате в наступні два місяці може бути потепління до плюсових температур вище норми листопада і грудня.

Також спостерігається «розкид» в графіку кліматичної зими: вона може початися в кінці січня і закінчитися в кінці лютого, або ж початися в кінці грудня і закінчитися в січні, або протриматися з грудня по лютий.

Метеоролог наголосила, що прогнозувати погоду взимку стає все складніше.

Читайте також: На Волині тестують американські гібриди помідорів

Джерело: УНІАН