Курси НБУ $ 29.25 € 30.40
У Луцьку біля РАЦСу зносять постамент Бандері (Відео)

30 липня депутати міської ради вибрали місце для будівництва пам’ятника Степану Бандері на вулиці Лесі Українки, де раніше стояв пам’ятник Бойку.

Фото: Суспільне. Волинь.

У Луцьку біля РАЦСу зносять постамент Бандері (Відео)

У Луцьку 7 вересня почали демонтовувати постамент під пам'ятник Степану Бандері на площі Героїв Майдану перед відділом державної реєстрації актів цивільного стану, де нині триває реконструкція території

Керівник департаменту ЖКГ Луцькради Микола Осіюк розповів Суспільному: яким буде новий пам’ятник – радитимуться з громадськістю, інформує Суспільне Волинь.

«Поки що демонтуємо, так як відповідно до розробленої проєктно-кошторисної документації є інше бачення цієї площі, де повинен бути цей пам’ятник. Думаю, що це буде вирішуватися на архітектурній раді з залученням спеціалістів та експертів», – зазначив комунальник.

 

 Демонтаж стартував 7 вересня. Виконроб підрядної організації «Бетонбруксервіс» Ігор Пех розповів, що спецтехнікою фірми впоратися не змогли. Знести постамент, каже працівник, планують до кінця тижня.

«Будемо наймати другу техніку, яка спеціалізується по тому, щоб його знести. Там міцна основа та армований бетон – екскаватор його не візьме», – зазначив виконроб підрядної організації.

Встановлення монументу політичному діячеві та одному з лідерів націоналістичного руху Степану Бандері в Луцьку ініціювали члени братства ветеранів ОУН-УПА імені Клима Савура, – розповів керівник організації Богдан Вівчарик.

Будемо наймати другу техніку, яка спеціалізується по тому, щоб його знести. Там міцна основа та армований бетон – екскаватор його не візьме.

На майбутній пам'ятник за 10 років зібрали 155 тисяч гривень, каже очільник організації, проте, на його встановлення необхідно удвадцятеро більше коштів.

«Якщо у 2011 році вартість була приблизно 1,5 млн гривень і ці гроші можна було знайти, то зараз вартість цього 3,5 млн гривень і таких грошей міський бюджет виділити не спроможний», – додав голова братства ветеранів ОУН-УПА Волинського краю.

 

Зі слів Богдана Вівчарика, на встановлення пам'ятника Степану Бандері в іншому місці через реконструкцію площі члени товариства ветеранів ОУН-УПА погодилися. Попередньо 30 липня цього року депутати міської ради внесли зміни в рішення від 2008 року. Місце для будівництва пам’ятника Степану Бандері вибрали на вулиці Лесі Українки на місці, де раніше стояв пам’ятник Бойку.

Керівник організації Богдан Вівчарик додав: у постаменті, який демонтовують, залишилася замурована капсула для нащадків, яку потрібно дістати.

Що відомо: Торік у квітні в луцькому РАЦСі не скасовували реєстрацію шлюбів. Урочисті заходи проводили з дотриманням карантинних правил.

10 серпня 2021-го в Луцьку розпочали реконструкцію площі Героїв Майдану перед відділом державної реєстрації актів цивільного стану. Загальна вартість реконструкції площі — 23 млн грн. Проєкт розробили івано-франківські архітектори.

Telegram Channel