В Європі остаточно сказилися ціни на газ - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.20 € 30.49
В Європі остаточно сказилися ціни на газ

Що коїться!

Фото UNSPLASH.

В Європі остаточно сказилися ціни на газ

Оптові витрати на природний газ та електроенергію зросли до рекордно високих показників у Європі, оскільки зростання попиту через відновлення економіки збігається з погіршенням пропозиції через низку факторів

Ціни на газ в Європі продовжують ралі - найближчий жовтневий ф’ючерс на спотовий індекс TTF на газ 15 вересня перевищив 5,4 євро за МВт.год, або 900 дол за тисячу куб.м. і продовжив зростання до 964 дол.

Про це повідомляє Економічна правда з посиланням на дані біржі ICE Futures.

Зазначається, що спотова ціна упритул підійшла до позначки історичного максимуму - 76 євро за МВт.год, або 969 дол за тисячу куб.м.

Зазначається, що спотова ціна упритул підійшла до позначки історичного максимуму - 76 євро за МВт.год, або 969 дол за тисячу куб.м.

Історичний рекорд ціни контракту «на день наперед» на TTF зафіксували 1 березня 2018 року - тоді в Європі лютував холодний фронт The Beast from the East.

Також повідомляється, що головний фактор зростання ціни - низький рівень запасів газу в підземних сховищах Європи при його обмеженому надходженні по трубопроводах і в зрідженому вигляді.

На ранок вівторка резерви становили 70,92%, що на 15,65 процентних пунктv нижче середнього рівня за останні 5 років.

Водночас у Goldman Sachs заявили, що високі ціни на енергетичних ринках Європи цілком можуть позначитись на низці товарних ринків по всьому світу, оскільки їх запаси виснажуються, пише Business Insider.

«Оптові витрати на природний газ та електроенергію зросли до рекордно високих показників у Європі, оскільки зростання попиту через відновлення економіки збігається з погіршенням пропозиції через низку факторів.

Незабаром цінові кризи можуть набути більш широкого поширення», - зазначають аналітики Goldman Sachs.

Читайте також: Адвокат Ілля Новіков: Гордон фактично визнав, що казав неправду про Порошенка.