Лікарям і медсестрам підвищать мінімалку - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.29 € 30.58
Лікарям і медсестрам підвищать мінімалку

Українські лікарі неодноразово скаржилися на низькі зарплати.

Фото ілюстративне.

Лікарям і медсестрам підвищать мінімалку

Підвищення зарплат лікарям та іншим медичним працівникам в Україні заклали в проєкт держбюджету на 2022 рік

Планується, що мінімальна зарплата лікаря в країні становитиме 20 тис. грн, а середнього медичного працівника (наприклад, медсестри чи фельдшера) – 13,5 тис. грн. Кошти на підвищення зарплат виділять за програмою медичних гарантій.

Медичну субвенцію в проєкті бюджету-2022 збільшено на 33,8 млрд грн, повідомив міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко у фейсбуці. Проєкт держбюджету затвердив уряд на засіданні 15 вересня.

Деякі українські медики змушені працювати з офіційними окладами в 6-8 тис. грн. У той же час у сусідній Польщі лікар може заробляти 200-300 тис. грн.

Крім підвищення окладів медикам, гроші планують витратити на такі цілі:

  • закупівля вакцин від коронавірусу – 2,6 млрд грн;
  • придбання обладнання для лікарень та медичних лабораторій – 3,1 млрд грн;
  • проведення трансплантацій – 789,5 млн грн;
  • розвиток біокластеру, в якому будуть виробляти вакцини і тест-системи для виявлення інфекційних захворювань – 300 млн грн.

Зараз із зарплатами лікарів в Україні є серйозні проблеми. Деякі українські медики змушені працювати з офіційними окладами в 6-8 тис. грн. У той же час у сусідній Польщі лікар може заробляти 200-300 тис. грн. Після початку пандемії західні сусіди України почали помітно підвищувати зарплати медикам.

Підвищення зарплат медикам – одна з небагатьох пропозицій у проєкті бюджету-2022, які можуть позитивно вплинути на рівень життя українців. В іншому ж розраховувати на різке зростання добробуту не варто. Наприклад, порівняно з 2021 роком мінімальну зарплату підвищать всього на 200 грн.

Читайте також: В Україні стрімко дорожчають яйця, м'ясо і молоко

Джерело: Обозреватель.