Волинянам повідомили розмір штрафу за спалювання сухої трави - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.34 € 30.45
Волинянам повідомили розмір штрафу за спалювання сухої трави

Фото ілюстративне.

Фото: Pixnio.

Волинянам повідомили розмір штрафу за спалювання сухої трави

Восени одним з нагальних проблемних питань, яке доводиться вирішувати органам місцевого самоврядування та контролюючим службам, є погіршення якості атмосферного повітря. Причина - різке збільшення випадків спалювання залишків сухої рослинності громадянами

Готуючись до зими, мешканці приватних житлових будинків та дач активно починають наводити лад у своїх домогосподарствах, утилізують за допомогою вогню гілки, бадилля та різний непотріб. На жаль, не задумуючись, яку шкоду завдають довкіллю та людям поряд себе, йдеться на сайті Луцької міської ради.

Адже під час горіння вивільняються небезпечні речовини, які здатні викликати захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет, оскільки дим містить у своєму складі оксид азоту, чадний газ, важкі метали та одну з найотруйніших для організму речовин – діоксин. Він здатен викликати ракові захворювання.

Тепер порушникам цих норм загрожує штраф: громадянам від 3060 грн до 6120 грн; посадовим особам − від 15300 грн до 21420 грн.

Чинним законодавством України посилено відповідальність за спалювання сухої трави, поживних залишків, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах та поза їх межами.

Тепер порушникам цих норм загрожує штраф: громадянам від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3060 грн до 6120 грн); посадовим особам − від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 15300 грн до 21420 грн).

Комунальники кажуть, варто використовувати приклад наших батьків, коли опале листя компостували та успішно використовували як добриво, так само роблять і багато сусідніх країн Євросоюзу. Там шкідливого спалювання не побачиш.

Втім у разі виявлення фактів спалювання опалого листя та побутових відходів мешканцям Луцької об'єднаної територіальної громади необхідно звертатися за телефонами: 102 – Національна поліція; 101 – Державна служба України з надзвичайних ситуацій,15-80 — відділ комунікації департаменту «ЦНАП у м. Луцьку».

Читайте також: