На Рівненщині людей вчитимуть отримувати онлайн-послуги. Акцент – на районах - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.35 € 30.57
На Рівненщині людей вчитимуть отримувати онлайн-послуги. Акцент – на районах

Курси для людей літнього віку короткі, але змістовні.

Фото Суспільного.

На Рівненщині людей вчитимуть отримувати онлайн-послуги. Акцент – на районах

Хочуть, щоб люди навчилися, як платити за комунпослуги, перевіряти, чи отримали пенсію

На Рівненщині розпочинаються навчання в рамках проєкту «Цифра в кишені». Участь в проєкті беруть п'ять громад, – повідомили 21 вересня у пресслужбі Рівненської ОДА. Його запровадили, аби навчити людей, – передусім у районах, – використовувати ґаджети для отримання різних послуг.

Про особливості реалізації та мету проєкту розповіла Суспільному заступниця голови РОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Іванна Смачило. Безпосереднє навчання стартує цього тижня.

Навіщо цей проєкт

Проєкт «Цифра в кишені» стартував улітку 2021-го. За цей час у громадах, які зголосилися взяти у ньому участь, провели опитування щодо тематики навчань, навчили працювати бібліотекарів як доступно проводити подібні воркшопи та виготовили роздатковий матеріал.

Проєкт «Цифра в кишені» стартував улітку 2021-го. За цей час у громадах, які зголосилися взяти у ньому участь, провели опитування щодо тематики навчань, навчили працювати бібліотекарів .

«Більшість наших мешканців отримали онлайн-послуги завдяки смартфону, ноутбуку, і це дуже просто, швидко, це економить час і кошти. Однак ми розуміємо, що особливо в селах є мешканці, яким здається це складним. Саме для них ми запровадили навчання. Вони будуть короткими, але змістовними, щоб люди навчилися, як платити за комунпослуги, перевіряти, чи отримали пенсію тощо», – розповіла Іванна Смачило.

Де триватиме навчання

Навчання проходитиме у міських чи районних бібліотеках Володимирецької, Гощанської, Дубенської, Сарненської та Здолбунівської тергромад. В останній до процесу долучається відразу дві книгозбірні – в Здолбунові та Копиткові.

«Ми провели опитування в цих громадах і те, що хотіли мешканці, ми включили в навчальні цикли», – додає Іванна Смачило.

На запитання Суспільного, що робити тим селам, де інтернету немає, або він недостатньо швидкий, посадовиця відповіла:

«З покриттям інтернету поки є складнощі, але щодня ця ситуація виправляється – прокладається оптоволокно. Більшість громад отримали на це кошти».

 

У Рівному такі навчання безкоштовно проводять на базі обласної бібліотеки. Обмежень за віком немає.

Чому навчатимуть

Навчання відбуватиметься з таких тем:

запис до лікаря онлайн,

оплата комунальних послуг через інтернет,

купівля квитків онлайн,

сервіси відеотелефонії,

державні послуги через портал «Дія»

На навчання потрібно попередньо записуватись, оскільки групи формуються відповідно до потреб людей. Це можна зробити за телефоном гарячої лінії ОДА: 0 800 500 078. Там мають надати контактні дані, адресу та телефон бібліотеки, яка в громаді надає таку безплатну послугу.

Читайте також: В українських школах з’являться «вихователі безпеки»