Розповіли як після Другої світової війни у Луцьку працювала теплова електростанція - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.34 € 30.45
Розповіли як після Другої світової війни у Луцьку  працювала теплова електростанція

Луцька теплова електростанція – первісток волинської енергетики.

Фото: Волинь­обленерго.

Розповіли як після Другої світової війни у Луцьку працювала теплова електростанція

Після Другої світової війни першим потужним джерелом електроенергії на Волині стала промислова теплова електростанція у Луцьку на вул. Залізничній, яка розпочала працювати у 1950 р. і мала потужність 4 100 кВ

Паливом для вироблення енергії слугував торф. Коли через його погану якість доводилося обмежувати електропостачання, відключали найбільш енергоємний на той час об'єкт міста – ательє. Також працювали кілька млинів, завод, де виготовляли поїлки для корів, майстерня з ремонту двигунів автомобілів на місці теперішнього автозаводу, кілька цегелень.

За зміну розвантажували 15 вагонів торфу (300 тонн), далі його перевантажували на машини і вже ними везли до бункерів ємністю по 60 тонн кожен.

Обслуговувало електростанцію 350 працівників. Найважча робота була у тих, хто подавав паливо. За зміну розвантажували 15 вагонів торфу (300 тонн), далі його перевантажували на машини і вже ними везли до бункерів ємністю по 60 тонн кожен.

Джерело: Прес-центр ПрАТ "Волиньобленерго"