На Волині теля померло від сказу: в селі ввели карантин - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.35 € 30.57
На Волині теля померло від сказу: в селі ввели карантин

Наразі в неблагополучному пункті та загрозливій зоні вакцинують проти сказу всіх сприйнятливих тварин.

Фото voldpss.gov.uа.

На Волині теля померло від сказу: в селі ввели карантин

Тварина захворіла в селі Мирин Ковельського району

У селі Мирин Ковельського району Волинської області зареєстрований випадок захворювання великої рогатої худоби на сказ. 

Діагноз поставили фахівці Волинської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (експертиза  №003161п.м./21 від 27.09.2021 року).

Під час розслідування встановлено, що тварина випасалась на прив’язі за півтора кілометра від села Мирин, в урочищі «Струга». 24.09.2021 року в тварини  почали проявлятись ознаки захворювання (відмова від прийому корму та водонапування, сильне слиновиділення), а наступного дня  теля стало поводитись  агресивно. Вночі  26 вересня бичок загинув.

Тварина випасалась на прив’язі за півтора кілометра від села Мирин, в урочищі «Струга».

  На засіданні державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Ковельській райдержадміністрації  прийняли рішення про оголошення с. Мирин Ковельського району неблагополучним щодо сказу, а прилеглу територію в радіусі 5 км – загрозливою зоною і введено карантинні обмеження. Затверджено план заходів з ліквідації захворювання на сказ тварин в неблагополучному пункті (протокол від 28.09.2021 №11). Наразі в неблагополучному пункті та загрозливій зоні проводиться вакцинація проти сказу всіх сприйнятливих тварин.

До слова, це вже другий випадок захворювання сільськогосподарських тварин на  сказ у Ковельському районі. Раніше  це захворювання реєструвалось в селі  Підріжжя.