У скільки обходиться життя в Польщі - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.34 € 30.45
У скільки обходиться життя в Польщі

В середньому на місяць на родину з чотирьох осіб йде від 7 до 8 тис грн. на їжу.

Фото hoppingpl.

У скільки обходиться життя в Польщі

Львів'янка Оксана Домбровська разом з чоловіком та двома синами переїхала до Кракова півтора роки тому. Жінка порахувала, скільки її родина витрачає на їжу

«Найдорожче у Польщі обходиться житло. Двокімнатна квартира в середньому коштує 16-17 тис грн. Але оплатити житло і ще мати кошти на продукти можна, навіть якщо в родині один працюючий. Мій чоловік працює на будові, я маю тимчасові підробітки нянею. Сини – школярі. В перші місяці важко зрозуміти, скільки коштує їжа. В супермаркетах таке різноманіття, що хочеться все спробувати. За кілька місяців обираєш продукти, які подобаються, і лише тоді можна орієнтуватися у цінах та акціях», - каже Оксана.

Жіноче пальто можна купити на 1 тис грн дешевше, ніж в Україні.

Вона закуповує продукти раз на тиждень. В середньому на місяць на родину йде від 7 до 8 тис грн.

«Зараз підписалася на різні додатки, де супермаркети публікують свої акції. Наприклад, курячі четвертинки можна купити по 15 грн/ кг. Це найдешевше м'ясо у Польщі. Часто бувають знижки на курятину та качатину. Іноді можна купити фаршировану качку з яблуками за 70 грн. Я вдома дивлюся акції, складаю список, що потрібно і йду до магазину. Найбільше люблю скуповуватись у «Бедрьонці», але хороші акції бувають і в інших магзинах», - додає українка.

Оксана пояснює, що у співвідношенні до заробітків, такі витрати на їжу невеликі. «Дохід нашої родини на місяць - 41 тис грн. Це переважно чоловікова зарплата. Грошей цілком вистачає на зйомне житло, їжу і одяг. Причому одяг тут недорогий. Наприклад, жіноче пальто можна купити на 1 тис грн дешевше, ніж в Україні. А в період знижок взагалі дуже дешево. Відкладати поки не можемо. Я чекаю карту побиту і лише тоді зможу приступити до праці», - пояснює українка.

Читайте також: Як в Європі: у Луцьку на проспекті Волі встановили пожежні гідранти нового зразка.