Скоро земляни побачать, як безпілотник таранитиме астероїд, щоб змінити його траєкторію - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.34 € 30.56
Скоро земляни побачать, як безпілотник таранитиме астероїд, щоб змінити його траєкторію

Чи спрацює цей план?

Фото: NASA.

Скоро земляни побачать, як безпілотник таранитиме астероїд, щоб змінити його траєкторію

Американське космічне агентство NASA назвало дату початку своєї найбільш видовищної місії за останні роки. 23 листопада апарат DART першого в історії проекту зі зміни траєкторії подвійного астероїда відправиться в космос на борту ракети Falcon 9 приватної компанії SpaceX

Тренувальна місія обійдеться поки що без використання ядерних зарядів. Для впливу на астероїд буде використана тільки кінетична енергія. Жива трансляція запуску буде вестися по телеканалу NASA TV і на сайті Агентства, пише HighTech Plus з посиланням на TechCrunch, повідомляє mind.ua.

На відміну від блокбастера «Армагеддон» з Брюсом Віллісом, використання ядерних зарядів у місії DART не передбачено. Поки що мова йде про репетицію – перевірку спроможності жителів Землі змінити траєкторію астероїда передбаченим способом. Керівництво проекту здійснює Координаційне бюро планетарної оборони NASA.

Імпактор масою 555 кг вріжеться в астероїд, розігнавшись приблизно до 6,6 км/с, що на частку відсотка повинно буде змінити його швидкість і траєкторію. Цього має бути достатньо, щоб істотно скорегувати курс астероїда.

Суть місії полягає в запуску двох безпілотних літальних апаратів до подвійного астероїда Дідім. Першим стартує DART, він же – «кінетичний імпактор», апарат, який повинен протаранити астероїд.

Більший з двох каменів має діаметр 780 метрів, другий – трохи менший, близько 160 метрів. Вони обертаються навколо загального центру мас, як подвійна система зірок. Менший астероїд становить найбільшу загрозу Землі, оскільки об'єкти такого розміру важче помітити, і їх в космосі більше.

Імпактор масою 555 кг вріжеться в астероїд, розігнавшись приблизно до 6,6 км/с, що на частку відсотка повинно буде змінити його швидкість і траєкторію. Цього має бути достатньо, щоб істотно скорегувати курс астероїда.

Вивчивши зібрані дані, вчені зможуть зрозуміти, як краще планувати подібні місії планетарної оборони в майбутньому. Збором даних займеться другий апарат – супутник класу CubeSat під назвою LICIACube. Його запустять незадовго до початку операції. LICIACube повинен буде підлетіти до Дідіму якраз в момент зіткнення того з DART і записати саме зіткнення і утворений кратер.

Місія DART була призначена на літо цього року, але перенесена на 23 листопада. Якщо щось піде не так, то наступне стартове вікно відкриється в лютому 2022 року.

У Китаю є власний проект із перенаправлення астероїдів. Для цього планується використовувати понад два десятки найбільших космічних ракет «Чанчжен-5». За їхніми розрахунками, спільний удар 23 ракет допоможе відхилити великий астероїд з курсу на відстань, яка в 1,4 рази перевищує радіус Землі.

Читайте також: Як найбагатший житель Землі покепкував із другого найзаможнішого землянина.