Оргкомітет з відзначення 600-річчя з’їзду європейських монархів у Луцьку веде перемовини про приїзд короля Швеції - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.42 € 30.68
Оргкомітет з відзначення 600-річчя з’їзду європейських монархів у Луцьку веде перемовини про приїзд короля Швеції

Мета - прийняття постанови Кабміну про відзначення у 2029 році цієї знакової події та фінансування заходів.

Фото volynrada.gov.ua.

Оргкомітет з відзначення 600-річчя з’їзду європейських монархів у Луцьку веде перемовини про приїзд короля Швеції

Радяться, що на цей форум варто запросити Президентів, Міністрів закордонних справ та дипломатів тих держав, які були присутніми на з'їзді монархів 600 років тому

Відбулось перше засідання організаційного комітету з підготовки та відзначення в області 600-річчя з’їзду європейських монархів у Луцьку. Співголовами оргкомітету стали очільники облради Григорій Недопад та облдержадміністрації Юрій Погуляйко, інформує пресслужба Волинської облради.

Голова Волиньради зауважив, що ця знакова для нашої області подія має відзначатись не лише на загальнодержавному, а й міжнародному рівнях задля формування позитивного іміджу краю та популяризації європейських цінностей.

«Ця ідея давно на слуху, нарешті – час її втілювати. До оргкомітету уже увійшло чимало фахівців, долучаться й науковці та державні діячі. Міністерство закордонних справ має подбати про запрошення представників країн центральної та східної Європи, монархи яких брали участь у луцькому з'їзді у 1429 році. Маю надію, що ця подія стане поштовхом у напрямку вступу України до Євросоюзу», - зазначив Григорій Недопад.

 Проведено перемовини із Шведською королівською династією щодо приїзду короля Швеції. Уже листувалися із англійською королівською династією. 

Одним із ідейних натхненників втілення цього масштабного задуму в життя є Митрополит Луцький та Волинський Михаїл. «Ми уже частково розпочали підготовчу роботу до відзначення цього дійства. Проведено перемовини із Шведською королівською династією щодо приїзду короля Швеції. Уже листувалися із англійською королівською династією. Відповідні кроки мають також бути зроблені на державному рівні, адже на цей форум варто запросити Президентів, Міністрів закордонних справ та дипломатів тих держав, які були присутніми на з'їзді монархів 600 років тому. Ця тема актуальна не лише для України, а й для усієї Європи. Безпека і економіка - це те, що рухає світом», - зауважив Владика Михаїл.

«Ми хочемо отримати необхідний фінансовий ресурс із державного бюджету. До 5 листопада триватиме розробка проєкту плану заходів, який маємо намір презентуватиу Луцьку за участі представників профільних міністерств та відомств. Наша мета - прийняття постанови Кабміну про відзначення у 2029 році 600-річчя з'їзду монархів та фінансування заходів», - розповів про подальший план дій заступник голови ОДА Андрій Ярмольський.

Читайте також:Фаєр-шоу, стрільби з лука, спортивні бої, куліш, пісні і молитва: у селі під Луцьком організували величезне святкування (Фото)