В Україні злетять ціни на сигарети: скільки коштуватиме пачка - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.30 € 30.83
В Україні злетять ціни на сигарети: скільки коштуватиме пачка

Отакої!

Фото Pixabay.

В Україні злетять ціни на сигарети: скільки коштуватиме пачка

Пачка сигарет у 2022-му збільшиться на 8 грн, подорожчання очікується вже з січня

За кожну пачку потрібно буде платити не менше 50 грн. Уже в 2023-му сигарети виростуть у ціні ще на 20 грн, повідомляє Obozrevatel.

Подорожчання насамперед пов'язано зі зростанням акцизів. Щорічно вони підвищуються приблизно на 20%. Це передбачено в уже ухваленому законі України. Зобов'язання піднімати ціни на сигарети українці взяли на себе, підписавши Угоду про асоціацію з ЄС.

Ми взяли на себе певні зобов'язання, ми повинні привести ціни на сигарети у відповідність із рівнем, який на сьогодні є в Європі.

«Ми взяли на себе певні зобов'язання, ми повинні привести ціни на сигарети у відповідність із рівнем, який на сьогодні є в Європі», – пояснив економіст Максим Праздиков.

Для європейців така умова – можливість, зокрема, уникнути перетікання дешевих українських сигарет на їхній ринок. І хоча в законопроєкті №5600 не передбачено подорожчання сигарет, цього уникнути не вдасться, розповідає директор Інституту соціально-економічної трансформації Ілля Несходовський.

Зростання цін на сигарети уникнути не вдасться. При цьому через тютюнове лобі продавити додаткові обмеження на ринку вкрай складно.

Читайте також: Ціни на бензин і дизель в Україні знову підуть угору.