Почастішали напади собак на дітей: старовижівчанам розповіли, що робити з безвідповідальними господарями - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.30 € 30.83
Почастішали напади собак на дітей: старовижівчанам розповіли, що робити з безвідповідальними господарями

Фото ілюстративне.

Фото: ТСН.

Почастішали напади собак на дітей: старовижівчанам розповіли, що робити з безвідповідальними господарями

Останнім часом почастішали випадки нападів собак, які вільно розгулюють вулицями населених пунктів громади, на людей, особливо дітей, які йдуть до школи чи повертаються додому. Звичайно багато з цих собак є бродячими, проте більшість мають господарів

До жителів громади з приводу нагального питання звернувся селищний голова Василь Камінський, йдеться на сайті Старовижівської селищної ради.

Зокрема, він зазначив, що на території селищної ради діють Правила з питань благоустрою, забезпечення чистоти і порядку та додержання тиші в громадських місцях на території селищної ради, затверджені рішенням виконкому від 27.04.2016 р. № 5/5, що регулюють правила утримання домашніх тварин.

Громадянам, яким відомо, хто є власниками собак, що блукають вулицями населених пунктів громади, прохання повідомляти селищну раду для вжиття заходів.

З метою забезпечення безпеки життя та здоров’я людей, збереження майна громадян, власники собак зобов’язані суворо дотримуватись вимог законів України «Про захист тварин від жорстокого поводження», «Про тваринний світ», «Про ветеринарну медицину», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» та інших нормативно-правових актів України, Правил з питань благоустрою, не допускати порушень прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, не створювати загрози безпеці людей.

За порушення вимог цих Правил, винні особи несуть кримінальну, адміністративну та цивільно-правову відповідальність згідно із законодавством України.

Власники собак зобов’язані:

  • не допускати можливості безконтрольного виходу тварин поза межі місця їх утримання;
  • при супроводженні домашніх тварин не залишати їх без нагляду;
  • забезпечити наявність намордника, повідка, що необхідні для здійснення   вигулу домашньої тварини поза місцем її постійного утримання;
  • забезпечувати своєчасне надання ветеринарних послуг (обстеження, лікування, щеплення тощо).

Забороняється вигул собак в місцях масового відпочинку людей, на подвір’ях, дошкільних та загально-освітніх закладах, дитячих майданчиках, пляжі та інших місцях загального користування.

Громадянам, яким відомо, хто є власниками собак, що блукають вулицями населених пунктів громади, прохання повідомляти селищну раду для вжиття заходів.

Читайте також: