Найкомфортнішим містом визнано Тернопіль, Луцьк – на 11- місці - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.30 € 30.83
Найкомфортнішим містом визнано Тернопіль, Луцьк – на 11- місці

У цьому рейтингу Луцьк опинився нижче, ніж Рівне.

Фото Замки і храми України.

Найкомфортнішим містом визнано Тернопіль, Луцьк – на 11- місці

Усього в рейтингу – 24 міста, це обласні центри, а також Сєвєродонецьк і Маріуполь, що представляють Луганську та Донецьку область

Рейтинг склав журнал «Фокус».

За версією його експертів, у Тернополі хороша екологічна ситуація, менше злочинів, нижчі ціни на усе: від продуктів до одягу. А ще тут швидкими темпами, ніж де-інде доводять до ладу інфраструктуру.

«При підготовці довідок про міста, які увійшли у рейтинг редакція звертала увагу перш за все на новини, пов'язані зі станом місцевої інфраструктури. І тут можна знайти привід для оптимізму: в більшості випадків у міру сил її намагаються розвивати, — йдеться у повідомленні «Фокуса». — З 2020 року в Тернополі і області тривають ремонтні роботи дорожньої інфраструктури. Торік відремонтували 162 км доріг державного значення. На 2021-й запланували ремонт ще 200 км. Зокрема, кладуть асфальт на об'їзній трасі навколо Тернополя, ведуть шляхи від обласного центру до менших міст і сіл. У населених пунктах крім проїжджої частини облаштовують тротуари, велодоріжки та освітлення».

При цьому Луцьк став одним з трьох українських міст, де респонденти не змогли назвати жодного рейдерського захоплення за останні роки.

На другій сходинці найкомфортніших міст України — Івано-Франківськ. На третьому місці — Хмельницький. Далі у рейтингу найкомфортніших міст — Вінниця, Рівне, Черкаси, Київ, Чернівці.

Луцьк – на 11-й сходинці, Львів – на 15-й. Останні у рейтингу — Херсон і Маріуполь.

Щодо обласного центру Волині фахівці «Фокуса» зазначають:

«У рейтингу «Індекс конкурентоспроможності міст України 2021», складеному Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку, Луцьк посідає 15-е місце. Найкращі результати місто демонструє за критерієм «Підтримка розвитку бізнесу» (14-е місце). Серйозною проблемою для регіону залишаються неформальні платежі і внески (31-е місце). Більше половини опитаних в місті вважають, що їхні конкуренти працюють в тіні. При цьому Луцьк став одним з трьох українських міст, де респонденти не змогли назвати жодного рейдерського захоплення за останні роки.

Читайте також: У Луцьку жінка викликала патрульних, бо сусід видалив її із соцмережі.

Цього року в Луцьку запрацював перший ресторан McDonald`s. Він став найбільшим в Україні одноповерховим закладом мережі: налічує 230 місць для сидіння всередині і 100 — на літній терасі. За словами міського голови Ігоря Поліщука, відкриття McDonald`s дає 100 нових робочих місць і солідні надходження до міського бюджету».