На перше місце вийшла «Європейська Солідарність», «Слуга народу» обвалилась слідом за Зеленським – рейтинги КМІС - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.10 € 30.58
На перше місце вийшла «Європейська Солідарність», «Слуга народу» обвалилась слідом за Зеленським  – рейтинги КМІС

Більшість респондентів – 55,5% – зазначають, що фінансове становище їхньої родини за останні 2 роки погіршилося.

Волинь-нова

На перше місце вийшла «Європейська Солідарність», «Слуга народу» обвалилась слідом за Зеленським – рейтинги КМІС

«Європейська Солідарність» вийшла на перше місце у рейтингу політичних партій – такі дані соціологічного опитування Київського міжнародного інститут соціології. Партію «ЄС» також назвали головною опозиційною силою в Україні

На виборах до Верховної Ради партія «Європейська Солідарність» має підтримку 15,7% серед тих, хто визначився з вибором. Партія «Слуга народу» на другому місці – за неї готові проголосувати 15.5% тих, хто визначився. Третє-четверте місце ділять партії «Батьківщина» (13,6%) та «ОПЗЖ» (13%).

Інші партії: «Сила і честь» (8,6%), «Наші» (5,7%), РПЛ (5,6%), «Українська стратегія Гройсмана» (5,6%). Решта політичних сил мають значно нижчу підтримку.

Найбільша кількість опитаних (27,2%) вважає «Європейську Солідарність» головною опозиційною силою. Партію ОПЗЖ - 24,3%. Ще 17,5% назвали «Батьківщину». Партію «Голос» назвали 4,4%.

Більшість респондентів – 55,5% – зазначають, що фінансове становище їхньої родини за останні 2 роки погіршилося. Про покращення говорять 10,7% респондентів, а ще 32,9% стверджують, що нічого не змінилося.

Більше 70% покладають відповідальність за економічну кризу на владу. Зокрема, 42,1% респондентів говорять про високий рівень корупції, а 31,2% – про некомпетентність влади. Пандемію коронавірусу вважають причиною кризових явищ  12,1%, війну на Донбасі – 8,5%.

 29,9% вважають теперішню владу гіршою за попередню. На думку 44,9% респондентів теперішня влада не відрізняється від попередньої. 22% вважають теперішню владу кращою.

 29,9% вважають теперішню владу гіршою за попередню. На думку 44,9% респондентів теперішня влада не відрізняється від попередньої. 22% вважають теперішню владу кращою.

 Як відомо, КМІС також оприлюднив президентські рейтинги. За даними опитування, рейтинг Володимира Зеленського за місяць обвалився на 9%. Соціологи пов’язують падіння електоральної підтримки президента та його партії з останніми скандалами Pandora Papers та «вагнергейт», а також із економічною кризою в країні.

Більше половини респондентів (51,5%) знають про «вагнергейт». 39,5% вважають причиною зриву спецоперації цілеспрямовану передачу (злив) інформації боку вищого політичного керівництва держави.

Читайте також: «Вагнергейт»: майже 40% українців причиною провалу спецоперації вважають злив інформації вищим керівництвом України​.

61,7% також поінформовані про міжнародне розслідування Pandora Papers. 56,9% опитаних вірять, що олігарх Коломойський виводив кошти з ПриватБанку через офшори Володимира Зеленського та його бізнес-партнерів з «Кварталу 95».

77,1% вважають неприпустимим, щоб найвищі посадові особи держави і провідні політики країни володіли офшорними рахунками за кордоном.

Всеукраїнське опитування «Соціально-політична ситуація в Україні» проводилося КМІС з 15 по 18 жовтня 2021 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера по всій території України, за винятком тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, а також Автономної республіки Крим. Загалом було опитано 1200 респондентів, похибка не перевищує 3,2%.