У селі на Волині відкрили сучасний медичний заклад. Передбачене житло для лікарів (Фото) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.21 € 30.92
У селі на Волині відкрили сучасний медичний заклад. Передбачене житло для лікарів (Фото)

Сучасно!

Фото з фейсбук-сторінки Журавичівської громади.

У селі на Волині відкрили сучасний медичний заклад. Передбачене житло для лікарів (Фото)

В Журавичах, що у Ківерцівській ОТГ, амбулаторію збудовано «з нуля» за кошти державної субвенції місцевим бюджетам на розвиток сільської медицини. Будівельні роботи на об’єкті були розпочаті у 2020 році, а вже в цьому році будівництво завершилось. Загальна вартість робіт склала понад 8 млн гривень, з яких 300 тис гривень – кошти місцевих бюджетів

У селі Журавичі постала сучасна амбулаторія, яка не лише покращила інфраструктуру села. Відтепер медичний персонал буде працювати у комфортних мовах, а місцеві жителі зможуть отримувати якісніші медичні послуги. 

Наразі амбулаторія повністю готова обслуговувати мешканців Журавич та навколишніх сіл. За кошти субвенції заклад також оснащений медичним обладнанням, у т.ч. телемедичним (на суму 102,9 тис. грн) , а також цьогоріч придбано службовий автотранспорт для медичних працівників (вартістю 492,5 тис. грн). Відтак, на наступному тижні тут зможуть приймати перших пацієнтів. 

Оглянувши приміщення, голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко відмітив високий рівень виконання будівельних робіт. Просторі кабінети, сучасне внутрішнє оздоблення приміщень, елементи інклюзії та електричні панелі для обігріву – це не весь перелік того, що зроблено в медичному закладі. 

Наразі амбулаторія повністю готова обслуговувати мешканців Журавич та навколишніх сіл.

Не менш значимим є те, що у будівлі передбачене помешкання для медичного персоналу (дві кімнати, кухня та санвузол). Наразі в амбулаторії працює один лікар, але тут матимуть змогу працювати 2 лікарі, що значно покращить якість та оперативність надання медичних послуг. 

«Хочу сказати, що в державі все робиться для того, щоб якісна медицина стала доступною як для жителів великих міст, так і маленьких сіл, – зазначив Юрій Погуляйко. – Загалом на Волині за рахунок державної субвенції на розвиток сільської медицини за два роки збудовано 22 амбулаторії, ще 15 – реконструйовано». 

Тож очільник області подякував усім причетним до будівництва такого потрібного медичного закладу та побажав медичним працівникам і жителям села міцного здоров’я та благополуччя в родинах. 

У свою чергу, як зауважив Ківерцівський міський голова Олександр Ковальчук, за кошти міського бюджету планують здійснити благоустрій території навколо амбулаторії. До слова, старе приміщення колишньої АЗПСМ, за словами Олександра Ковальчука, планують переобладнати під соціальне житло.