У райцентрі на Волині біля храму встановили прапор УПА - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.30 € 30.83
У райцентрі на Волині біля храму встановили прапор УПА

Волинь-нова

У райцентрі на Волині біля храму встановили прапор УПА

Революційний червоно-чорний «оунівський» стяг майорить поряд із національним синьо-жовтим і червоним зі срібним волинським хрестом, що є символом Волинської єпархії ПЦУ

Подвір’я Камінь-Каширського Свято-Миколаївського храму прикрасили прапорами.   На трьох флагштоках, встановлених не так давно руками доброчинців навпроти культової споруди, нині поруч гордо майорять національний синьо-жовтий і революційний червоно-чорний «оунівський» стяги, а ще знамено Волинської єпархії ПЦУ – символ релігійної ідентичності громади, свідчення приналежності останньої до Православної церкви України.

 

 Журналістам районної газети «Полісся» настоятель храму Володимир Мицько пояснив, що в такий спосіб парафіяни насамперед прагнули вшанувати українців, які десятиліттями жертовно проливали кров і віддавали життя у боротьбі за Україну, і тих, хто сьогодні захищає її від російського окупанта на Донбасі під прапорами синьо-жовтих і червоно-чорних кольорів, барв свободи, незламності духу. Вони також хотіли засвідчити тим, що є українцями, громадянами тієї країни, де народилися та проживають, котру люблять всім серцем, показати ту гарячу віру, яка наповнює їхні душі.

Можливо когось дивує, що біля церкви з’явилися стяги. Але я вам скажу так: аналогічна практика давно існує і в Греції, і в Болгарії, і в Румунії, і в Туреччині та ще багато де, зосібна, Україні.

– Росія, як країна-агресор, та проросійські найманці ведуть наразі проти України загарбницьку війну і цими прапорами українські воїни-захисники там, на сході нашої країни, показують сепаратистській орді, яка сила їм дає відсіч. Ті нелюди бояться їх, наче чорти ладану. Недарма ж намагаються за будь-якої нагоди знищити. Можливо когось дивує, що біля церкви з’явилися стяги. Але я вам скажу так: аналогічна практика давно існує і в Греції, і в Болгарії, і в Румунії, і в Туреччині та ще багато де, зосібна, Україні. Тому нічого незвичного у тому немає. Хоча згідно із законом церква відділена від держави, але духовно становить з нею єдність, адже храми будуються на території конкретних країн, люди, які наповнюють церкви, не прилетіли з космосу, а теж є громадянами тих країн, разом і є державою. Під час звершення богослужіння ми молимося за нашу Батьківщину та її захисників, владу. А, отже, природно і доречно використовувати національну символіку чи елементи в оформленні та прикрашенні храмових будівель, вивішувати прапори. Тим паче подібне не заборонено церковними законами. Я задоволений, що таких хороших ініціатив реалізують у все більшій кількості українських міст і сіл. До прикладу, забажали і цьогоріч встановили поруч свого храму державний прапор православні віряни села Раків Ліс, присвятивши урочисту подію 25-ій річниці прийняття української Конституції, – мовить отець Володимир.

Громада парафії Святителя Миколая Чудотворця, насамкінець повідав співрозмовник, має ще задум згодом встановити на території храму пам’ятний знак борцям за незалежність України всіх часів.

Джерело: Олександр ПРИЙМАК, районна газета «Полісся»