На Волині ростуть дуби віком до 800 років - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.30 € 30.83
На Волині ростуть дуби віком до 800 років

Могутні красені.

Фото: Луцька міська рада.

На Волині ростуть дуби віком до 800 років

Туристи полюбляють навідувати це місце

У селі Городище Цуманської громади росте три дуба, яким 700-800 років. Вони вважаються ботанічною пам’яткою природи місцевого значення. Цікавим є й те, що два дуба ростуть на оборонних слов’янських валах XI століття, які частково збереглися і до сьогодні, а третій – на подвір’ї місцевого жителя Василя Горбарчука.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької райради.

Дізнатися, як живеться родині пана Василя біля могутнього дуба та оглянути історичні пам’ятки, приїхали в Городище голова Луцької районної ради Олександр Омельчук, радник голови, депутат Волинської обласної ради Юрій Ройко та староста села Микола Кішта.

Цим дубам по 700-800 років, діаметр стовбурів 2,1 метра, 1,7 та 1,6 метра. 

«Цим дубам по 700-800 років, діаметр стовбурів 2,1 метра, 1,7 та 1,6 метра. За історичними даними, ця територія колись була оборонними валами слов’ян, які місцеве населення будувало власноруч, насипаючи землю.  За 150 метрів від валів існував козацький курган, який не зберігся до цього часу», – розповів староста сіл Сильне, Городище та Клубочин Микола Кішта.

Кільком поколінням родини жителя села Городище Василя Горбарчука пощастило жити поруч із дубом-велетнем. Чоловік розповів, що дубів було 4, але під час проведення меліорації, зачепили коріння одного із них та через трохи часу він впав.

«Ми то живемо біля дуба і бачимо його кожного дня, то для нас він не є цікавим, але енергетика біля нього потужна. Я живу у цьому будинку з народження – від 1957 року.  Я добре пам’ятаю прадіда свого, він помер у 96 років, а у нього був батько Степан, а у нього – дід Трохим, то вони жили по 115 років. Цей дуб – то наш секрет довголіття. Доглядаємо за дубом, листя прибираємо, жолуді збираємо… Туристи, дослідники час від часу приїжджають, наші ворота відкриті для усіх», – розповів Василь Горбарчук.

Читайте також: Дерева висаджують...дроном.