Курси НБУ $ 36.69 € 39.54
Генерал СБУ Кононенко: українське суспільство має знати, хто злив інформацію про «вагнерівців»

Віктор Кононенко.

Фото Європейська солідарність.

Генерал СБУ Кононенко: українське суспільство має знати, хто злив інформацію про «вагнерівців»

Депутат Київради з фракції «Європейська Солідарність», генерал СБУ Віктор Кононенко наполягає на відкритті кримінального провадження проти президента Зеленського через злив секретної інформації по «вагнерівцях» Олександру Лукашенку

Про це він заявив біля Шевченківського суду. Як відомо, генерал Кононенко подав до Служби безпеки України повідомлення про злочин, скоєний президентом Володимиром Зеленським, пише eurosolidarity. Утім, СБУ саботує відкриття кримінального провадження. Тому Віктор Кононенко оскаржує бездіяльність СБУ у судовому порядку.

«Чому важливий розгляд цього питання? Тому що він дає відповідь не лише притягнення винних до відповідальності. Винних за що? За провал операції, внаслідок якого ми не покарали військових злочинців. Внаслідок якого ми втратили свідків для Гаазького трибуналу. Внаслідок якого ми врешті решт втратили той «обмінний фонд», який би дозволив нам повернути наших військовополонених додому», – наголосив Кононенко.

Вивчення цієї ситуації дає відповідь на питання, на чиєму боці сьогоднішня українська влада. Вона служить українському народу чи вона на боці ворога?

«Вивчення цієї ситуації дає відповідь на питання, на чиєму боці сьогоднішня українська влада. Вона служить українському народу чи вона на боці ворога? Це було свідоме злиття, чи це було злиття з необережності? Це дуже важливо! І українське суспільство хоче отримати відповіді на ці питання», – говорить Кононенко.

«По суті є блокування на всіх рівнях, ми бачили звіт керуючої ТСК Безуглої, який не дав жодної відповіді на поставлені питання. Ми запропонували виділити простий сегмент, на підставі того, що сам Зеленський розповів в інтерв’ю каналу 1+1. Він сказав: я повідомив інформацію про перебування членів приватної військової компанії «Вагнер» на території Білорусі президенту цієї республіки Олександру Лукашенку. Тобто є факт розповіді таємних відомостей. Є факт, що Володимир Зеленський секретоносій. Є ознаки скоєння злочину щодо розголошення державної таємниці. Давайте вивчимо цей сегмент. Дуже ж просто, підняти по спецлінії дзвінки на Білорусь і подивитися дату, коли вона була. До провалу спецоперації чи після? Є протокол розмови з президентом Білорусі, який дозволить нам зафіксувати. Але влада сьогодні від цього відмовилася. Нам в цьому відмовлено. Тобто владі є, що приховувати. І це ставить ще більше запитань у суспільства до цієї влади. І ще більше ставить під сумнів служіння влади українському народу», – констатує Кононенко.
«Людям, яким немає чого приховувати, які не скоювали злочинів, вони приходять і з відкритим обличчям відповідають на питання, які їм ставляться. Якщо люди не відповідають, всіляко намагаються уникнути, йдуть навіть не на точні відповіді, а на якісь обтічні фрази, – це свідчить про те, що їм є що приховувати. Тому ми це питання не залишимо! Я буду пропонувати подавати апеляцію. Буду радитися з моїми адвокатами і йди до кінця по цій ситуації. Принаймні ми на сьогодні фіксуємо юридичний факт: факт дзвінка був – був. Інформація злилась – злилась. Операція провалилась – провалилась. Причинно-наслідковий зв’язок є. Ми будемо наполягати на тому, щоб цей факт був розслідуваний», – резюмує Віктор Кононенко.

Як раніше пояснював генерал СБУ, Володимир Зеленський як мінімум тричі сказав, що особисто він передав президенту Білорусі Олександру Лукашенку інформацію про перебування в його країні членів ПВК «Вагнер».

«Тобто він розголосив інформацію з обмеженим доступом», – пояснює Віктор Кононенко.

Читайте також: Криза в Україні створена Коломойським, який після 2019 року контролює державну енергетику - Кропачов​.

«По своїй посаді Володимир Зеленський є секретоносієм. Він дійсно має доступ до таємної інформації. Він дійсно може заслуховувати і віддавати вказівки керівникам спеціальних служб. Але в будь-якому разі він не має розголошувати цю інформацію стороннім особам», – пояснює генерал СБУ.

«Згідно статті 328 Кримінального кодексу України сам факт розголошення таємної інформації секретоносієм, тих даних, які стали відомі у зв’язку з виконанням службових обов’язків, є закінченим складом злочину. У нас є всі підстави вважати, що на сьогоднішній день Володимир Зеленський скоїв злочин, передбачений статтею 328 Кримінального кодексу України. У зв’язку з цим ми сьогодні прийшли до СБУ подати відповідну заяву», – резюмує Кононенко.

«Влада завжди повинна пам’ятати про невідворотність покарання за порушення закону», – резюмує Кононенко.

Telegram Channel