Курси НБУ $ 36.35 € 39.72
Петро Порошенко: ми достатньо сильні, щоб захистити свободу, демократію та європейський вибір, і це наша спільна справа

«Річниця Революції гідності ще раз нагадує, чим завершуються в Україні спроби будувати авторитаризм і диктатуру. Хто цього не зрозумів, хай спитає в того ж Януковича».

Фото Європейська солідарність.

Петро Порошенко: ми достатньо сильні, щоб захистити свободу, демократію та європейський вибір, і це наша спільна справа

Українська патріотична спільнота достатньо сильна для того, щоб захистити свободу, демократію і європейський вибір. Про це у відезверненні з нагоди Дня Гідності та Свободи заявив лідер партії «Європейська Солідарність», п’ятий Президент Петро Порошенко. Він наголошує: свобода ніколи не дається раз і назавжди, за неї треба боротися щодня

«І через сімнадцять років після Помаранчевої Революції, і через вісім років після початку Революції Гідності ми впевнені  – шанс, який ці події відкрили перед Україною, наше покоління не втратило. Ми відстояли свободу і незалежність. Ми – серед небагатьох країн, які зберегли демократію в цій частині світу», – зазначає Порошенко.

«Ми із вдячністю згадуємо і схиляємо голови перед Небесною Сотнею. І перед небесними тисячами героїв оборони України від російської агресії», – говорить п’ятий Президент.

Порошенко констатує: два з половиною роки тому до влади в Україні прийшли люди, для яких гідність та європейський вибір не являли жодної цінності. «Свого часу вони відверто глумилися над учасниками Революції гідності. Пригадайте їхній номер про вовняний одяг і ебонітові палички «Беркуту». Той цинізм вони називали «гумором». А потім на вимогу Путіна «беркутів» відпустили до Росії – просто з лави суду. Шанси юридично довести, хто був замовником розправи над Майданом, – втрачені. Їх знищив Зеленський», – наголошує лідер «Європейської Солідарності».

Порошенко нагадав: у листопаді 2013 року першою на Майдан вийшла українська молодь, обурена рішенням влади зупинити євроінтеграцію України. «Відновлення курсу на членство в Європейському Союзі стало однією з головних вимог Революції Гідності. Виконуючи цю волю, наша команда підписала Угоду про асоціацію з Євросоюзом і потім виграла у Путіна майже дволітню дипломатичну боротьбу за її ратифікацію. Переорієнтували українську економіку з російського ринку на ринок ЄС. Відкрили безвізові двері до Європи для десятків мільйонів українців. Безальтернативність стратегії на вступ до Євросоюзу та НАТО закріпили в Конституції».  

Бла-бла-бла – з цим у них виходить добре. Не дарма таких, як вони, люди колись називали «мастером разговорного жанра»

«А що зроблено на цьому напрямку за останні два з половиною роки? Тішить хіба що те, що на рівні риторики влада не сміє заперечувати курс на євроатлантичну інтеграцію. Бла-бла-бла – з цим у них виходить добре. Не дарма таких, як вони, люди колись називали «мастером разговорного жанра», – говорить Петро Порошенко.

«Однак, якщо судити за конкретними справами та проектами, реальний рух України до Європи зупинено. Гірше того – у внутрішній політиці відбуваються процеси, які віддаляють нас від Європейського Союзу. Де боротьба з корупцією? «Велике будівництво» стало масштабним бізнес-проектом з особистого збагачення першої особи держави. Подібні проекти існували лише за часів Януковича», – нагадав Порошенко.

«Йде знищення свободи слова. Під прикриттям нібито боротьби з олігархами влада хоче загарбати всі телеканали, щоб не лунало жодної критики. Щоб було, як в Лукашенка. І це далеко не все, що вони планують. Замість пропорційної системи з відкритими списками, якої вимагав Майдан і яку ми закріпили у Виборчий кодекс, Зеленському радять не просто повернути змішану систему, а повністю перейти на мажоритарку. Бо «слуги» впали настільки, що можуть розраховувати лише на адмінресурс і скупку голосів, як це було на округах останнім часом», – застерігає п’ятий Президент. 

Читайте також: Петро Порошенко у Галіфаксі закликав союзників надати Україні ПДЧ на саміті НАТО у червні 2022 року​.

«А ще вони хочуть голосувати по Інтернету. Ця технологія стала одним із головних інструментів  фальсифікації на вересневих виборах в Росії до путінської державної думи. Парламентські вибори, які згідно Конституції чітко мають відбутися в останню неділю жовтня п’ятого року повноважень Верховної Ради, тобто у жовтні 2023 року, вони задумали перенести на рік, незважаючи на Конституцію. Щоб провести їх пізніше президентських. І для цього всіма правдами й неправдами хочуть взяти під контроль Конституційний суд, щоби перекрутити Основний закон на свою користь», – говорить Порошенко.

«Парламентсько-президентська республіка, яку повернули на вимогу Революції гідності, стала вже фікцією. В руках Зеленського – стільки влади, скільки не було в жодного з президентів України. Але йому й цього замало. Тому Банкова і вкинула в інформаційний простір тезу про «президентську республіку». І я не здивуюся, що, якщо їм тільки вдасться протягнути до Конституційного суду слухняних суддів, вони спробують зробити з Конституцією те, що вчинив Янукович в 2010 році», – припускає лідер партії.

«Але річниця Революції гідності ще раз нагадує, чим завершуються в Україні спроби будувати авторитаризм і диктатуру. Хто цього не зрозумів, хай спитає в того ж Януковича», – зауважив Петро Порошенко.

Він наголошує: є приводи для тривоги, але немає місця для песимізму. «Ми точно знаємо про певні плани влади. Про якісь – здогадуємось. А поінформовані – значить, озброєні!», – переконаний Порошенко.

«Європейська Солідарність», громадянське суспільство, ветерани, волонтери, мільйони та мільйони українців достатньо сильні для того, щоби захистити свободу, демократію і європейський вибір. Це – наша спільна справа. Так само як і оборона України від Путіна, захист від російської агресії, від Кремля, який так і не змирився з європейським вибором України. Разом ми – сила. І тому головні наші перемоги ще попереду», – резюмує Порошенко.

Telegram Channel