Росія планує вторгнення в Україну на трьох напрямках: розвідка США поділилася даними - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.80 € 32.48
Росія планує вторгнення в Україну на трьох напрямках: розвідка США поділилася даними

Розвідка передала дані союзникам минулого тижня.

Фото bloomberg.com.

Росія планує вторгнення в Україну на трьох напрямках: розвідка США поділилася даними

Росія розраховує на швидке захоплення з подальшою тривалою окупацією.

Розвідка США поділилася з європейськими союзниками даними та картами про сценарії можливого вторгнення військ Росії до України, яке може відбутися в січні-лютому 2022 року.

Про це пише Bloomberg із посиланням на обізнані джерела, передає Бабель.

Розвідка передала дані союзникам минулого тижня. Судячи з них, РФ планує широкомасштабний швидкий наступ одночасно на трьох напрямках — з окупованого Криму, з кордону Білорусі та через російський кордон на сході. Для цього буде задіяно близько 100 батальйонних тактичних груп, загальною чисельністю до 100 тисяч людей. Наступ підтримуватиме бойова авіація. Половина цих сил вже на позиції та готова до атаки.

Розвідка США зазначила, що Росія посилила пропаганду та дезінформаційні атаки на Україну. Очевидно, що РФ готує і агентів для дестабілізації ситуації в Україні, щоби легше займати території.

Раніше журнал Military Times опублікував інтервʼю з начальником Головного управління розвідки України Кирилом Будановим, в якому показали карту плану вторгнення. Вона дуже схоже відображає вищевказаний сценарій. Джерела також повідомляють про безпрецедентну з часів розпаду СРСР мобілізацію резервістів. Імовірно, їм відведено роль утримання можливих майбутніх окупованих територій.

Також розвідка США зазначила, що Росія посилила пропаганду та дезінформаційні атаки на Україну. Очевидно, що РФ готує і агентів для дестабілізації ситуації в Україні, щоби легше займати території.

Реакція Кремля

У Кремлі відповіли традиційно — це провокація, істерія та винний Київ.

Спікер президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що повідомлення про підготовку до вторгнення — ширма для агресивних планів Києва повернути Донбас силовим шляхом, передає Інтерфакс.

«Нагнітання напруженості — це спроба подати РФ як сторону, яка загрожує процесу врегулювання. І, звичайно, не можна виключати, що це камуфляж для прикриття агресивних помислів, які можуть мати місце в Києві, маються на увазі бажання вирішити проблему південного сходу [України] силовими методами», — сказав Пєсков.

Про підготовку військ Росії до вторгнення в Україну писали The Washington Post, Bloomberg, Politico та інші ЗМІ. Скупчення військ підтвердили в Пентагоні. Країни Євросоюзу та США попередили Росію про наслідки, а в НАТО заявили, що уважно стежать за ситуацієюПентагон стежить за ситуацією на кордоні України, де Росія начебто нарощує війська.

У Кремлі заявили, що Захід може вдатися до провокацій, щоб виправдати свої заяви, а саму ситуацію назвали нагнітанням істерики.

Начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов допускає, що президент Росії Володимир Путін може вдатися до вторгнення на південь і схід України. Наразі біля кордонів сконцентровано понад 92 тисячі російських військових. За його словами, імовірна атака починатиметься з авіаударів, артилерійських і бронетанкових ударів з висадкою десанту в Одесі та Маріуполі, а також меншим вторгненням через територію Білорусі.

Читайте також: Росія готує напад на Україну з танками та артилерією: у розвідці назвали терміни