Курси НБУ $ 36.36 € 39.82
У Рівному виявили іграшки з перевищеним вмістом свинцю

Такі іграшки могли б викликати анемію, порушення функцій нирок та опорно-рухового апарату, головний біль та запаморочення у дітей.

Фото Держпродспоживслужби

У Рівному виявили іграшки з перевищеним вмістом свинцю

Надалі такі цяцьки будуть заборонені для продажу в інших магазинах країни, їх повернуть імпортеру по ланцюгу постачання.

У Рівному в магазині знайшли іграшки, які небезпечні для здоров'я дітей через підвищений вміст свинцю. Про це повідомили у Держпродспоживслужбі. 

В одному з магазинів у Рівному під час планової виїзної перевірки характеристик продукції виявили дві іграшки. У дитячій «неваляйці» та роботові на колесах виявили підвищений вміст свинцю, – повідомила Суспільному заступниця начальника головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області Оксана Немкович.

«Дитячі іграшку-неваляшку «Ведмедик» та іграшковий музичний робот на колесах виявили в одному з магазинів Рівного. Проте, такі іграшки можуть бути й в інших закладах торгівлі міста. Якщо такі знайдуть, то заборонять реалізацію, а продукція повернеться виробнику, який – у Китаї, або імпортеру, який повинен слідкувати за якістю», – зазначила заступниця.

Вміст свинцю у першій іграшці перевищував норму у понад 64 рази, а у другій – у 140 разів. 

Вона уточнила, що вміст свинцю у першій іграшці перевищував норму у понад 64 рази, а у другій – у 140 разів. За інформацією посадовиці, такі іграшки могли б викликати анемію, порушення функцій нирок та опорно-рухового апарату, головний біль та запаморочення у дітей.

Оксана Немкович уточнила, що іграшки заборонили до продажу в Україні, відповідальність за розповсюдження іграшок нестимуть виробник та імпортер.

За інформацією начальника управління захисту споживачів Держпродспоживслужби Петра Фесянова, перед купівлею дитині іграшки батькам варто звернути увагу на документи. На них повинен бути знак відповідності регламенту – трилист у кружечку.

Читайте також:На весіллі замість квітів та цукерок гості молодятам дарували іграшки

Telegram Channel