З торгового центру на операційний стіл: рівнянку, якій раптово стало зле, транспортували у столичну лікарню - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.32 € 32.11
З торгового центру на операційний стіл: рівнянку, якій раптово стало зле, транспортували у столичну лікарню

Життю пацієнтки нічого не загрожує.

Фото ілюстративне.

З торгового центру на операційний стіл: рівнянку, якій раптово стало зле, транспортували у столичну лікарню

Пацієнтку у важкому стані забрали з Рівненської ЦМЛ та транспортували у Київ

25 листопада на лінію 103 надійшов виклик про те, що у Рівному в одному з торгових центрів стало зле жінці.

Про це повідомили на сторінці Рівненської екстренки.

За вказаною адресою прибула лікарська бригада інтенсивної терапії Рівненської станції ШМД у складі лікаря Юлії Кравець, фельдшерів Анатолія Комара, Валентини Оберемчук та водія Віктора Семенюка.

Після проведення огляду пацієнтки та нейровізуалізації у нейрохірургічному відділені Рівненської центральної міської лікарні було виявлено аневризму передньої сполучної артерії головного мозку.

Бригада «швидкої» оглянула пацієнтку 1976 року народження. Вона скаржилася на головну біль, слабкість та блювоту. Пацієнтка була загальмована, артеріальний тиск підвищений. Попередній діагноз: розрив аневризми судин головного мозку, підозра на гостре порушення мозкового кровообігу. Медики негайно надали необхідну лікарську допомогу відповідно до протоколу і транспортували пацієнтку у стані середньої важкості до Рівненської ЦМЛ.

Після проведення огляду пацієнтки та нейровізуалізації у нейрохірургічному відділені Рівненської центральної міської лікарні було виявлено аневризму передньої сполучної артерії головного мозку.

«Це стан при якому лімітований час медичної допомоги. Стан, який несе загрозу для життя людини. Дуже велике значення має оперативність, а саме час від самого моменту захворювання до моменту оперативного втручання. Перша доба - надважлива. Враховуючи, що поки в Рівному нема таких можливостей, потрібно було негайно транспортувати пацієнтку до Києва в Інститут нейрохірургії імені А.П.Ромоданова», - розповів лікар-анестезіолог нейрохірургічного відділення Рівненської ЦМЛ Андрій Русак.

Читайте також: На Горохівщині чоловік раптово помер за кермом.

Адміністрація Рівненського Обласного Центру ЕМД та МК для евакуації до столичного медичного закладу спершу вирішила задіяти гелікоптер МВС України (який базується у колег зі Львова), проте це було ризиковано для життя пацієнтки (політ та вібрація могли погіршити стан хворої). Відтак, прийнято рішення транспортувати її спеціалізованим автомобілем відділу виїзної консультативної допомоги Обласного Центру ЕМД та МК. Займалася організацією та формуванням бригади - старший фельдшер, диспетчер ВКД Руслана Макарицька.

25 листопада о 14:40 пацієнтку у важкому стані забрали з Рівненської ЦМЛ та транспортували в Київ.

Нині пацієнтка прооперована лікарями Інституту нейрохірургії імені А.П.Ромоданова. Жінка почувається значно краще. Її життю нічого не загрожує.